فضانورد ناسا به تیم تحقیقاتی کشف بشقاب پرنده می پیوندد


آیا موجودات فضایی وجود دارند؟ این سوالی است که ناسا سعی دارد با کمک فضانورد سابق اسکات کلی و ۱۵ متخصص دیگر به حل صدها مشاهده غیرقابل توضیح کمک کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، ناسا بهترین ها را در هر زمینه ای استخدام کرده است تا اسرار پدیده های طبیعی غیرقابل توضیحی را که در آسمان رصد شده اند، کشف کند.

اسکات کلی، فضانورد سابق ناسا که به دلیل گذراندن نزدیک به یک سال در فضا شناخته شده است، یکی از ۱۶ عضو تیم تحقیقاتی است که داده های طبقه بندی نشده بشقاب پرنده را برای کمک به آژانس فضایی برای رسیدن به یک نتیجه علمی بررسی می کند. کمک کن واقعا چه خبره

این مطالعه مستقل قرار است از دوشنبه هفته جاری آغاز شود و تا ۹ ماه آینده ادامه یابد. انتظار می رود این تیم یافته های خود را در اواسط سال ۲۰۲۳ با مردم به اشتراک بگذارد. این مطالعه پس از اولین جلسات استماع کنگره ایالات متحده در مورد بشقاب پرنده ها در ۵۰ سال گذشته انجام می شود که ویدئویی از ۱۴۴ “پدیده هوایی ناشناس” (UAPs) که توسط پرسنل ارتش ایالات متحده از Incenter مشاهده شده بود را نشان داد. ۲۰۰۴.

کنگره در ماه می یک جلسه استماع عمومی در مورد UAP برگزار کرد و یک کارگروه دولتی برای بررسی این موضوع ایجاد شد.

این تیم که شامل دانشمندان، متخصصان داده‌ها و هوش مصنوعی و کارشناسان ایمنی هوافضا است، توضیح خواهد داد که چگونه داده‌های جمع‌آوری‌شده از سازمان‌های دولتی غیرنظامی، داده‌های تجاری و داده‌های سایر منابع به طور بالقوه می‌توانند برای روشن کردن پدیده‌های هوایی ناشناس (UAP) تجزیه و تحلیل شوند. تجزیه و تحلیل شود

فضانورد ناسا به تیم تحقیقاتی کشف بشقاب پرنده می پیوندد

دانیل ایوانز، معاون تحقیقات در اداره ماموریت علمی ناسا، مسئول سازماندهی این مطالعه است و این تیم تحقیقاتی مستقل توسط دیوید اسپرگل، رئیس بنیاد سیمونز هدایت می شود.

ایوانز می‌گوید ناسا برخی از دانشمندان برجسته جهان، متخصصان داده‌ها و هوش مصنوعی و کارشناسان ایمنی هوافضا را گرد هم آورده است تا به ما بگوید چگونه یک تمرکز علمی و داده‌ای کامل در UAP اعمال کنیم. نتایج این مطالعه مطابق با اصول شفافیت، باز بودن و یکپارچگی علمی ناسا منتشر خواهد شد.

ناسا قبلا تایید کرده بود که هیچ مدرکی دال بر منشأ فرازمینی یا نشانه هایی از حیات فرازمینی وجود ندارد و تعداد محدود مشاهدات نتیجه گیری علمی را دشوار می کند.

توماس زوربوخن، معاون مدیر علوم در مقر ناسا در واشنگتن، گفت: ناسا معتقد است که ابزارهای کشف علمی قدرتمند هستند و در اینجا نیز از آنها استفاده می شود. ما به طیف وسیعی از مشاهدات زمین از فضا دسترسی داریم و این منبع حیات تحقیقات علمی است. ما ابزار و تیمی داریم که به ما کمک می کند تا درک خود را از ناشناخته ها بهبود بخشیم. این دقیقاً تعریف علم است. این چیزیست که ما انجام میدهیم.

موضوع یوفوها از دیرباز مورد توجه طرفداران داستان های علمی تخیلی و تماشاگران آسمان بوده است، اما اخیراً مورد توجه کنگره آمریکا نیز قرار گرفته است.

فضانورد ناسا به تیم تحقیقاتی کشف بشقاب پرنده می پیوندد

یک گزارش اطلاعاتی سال گذشته منتشر شد که ۱۴۴ مورد مشاهده UAP را در دو دهه گذشته مستند کرد که کنگره گفت قابل توضیح نیست.

کارشناسان حدس می‌زنند که این رویدادها می‌تواند ناشی از عوامل آب‌وهوای انسان‌ساز به نام «تلاطم هوا» یا نتیجه پدیده‌های طبیعی ناشی از کریستال‌های یخ، رطوبت یا گرما باشد. این گزارش خاطرنشان می کند که هیچ مدرکی برای اثبات یا رد منشاء فرازمینی این مشاهدات وجود ندارد.

در این بیانیه آمده است که UAP ها یک چالش امنیت ملی به شمار می روند زیرا اگر پلتفرم های متعلق به دشمنان خارجی باشند یا شواهدی ارائه دهند که یک دشمن بالقوه فناوری پیشرفته یا مخربی را توسعه داده است، امنیت ملی ایالات متحده را به خطر می اندازد.

با این حال، همچنین پیشنهاد می شود که این مشاهدات ممکن است نتیجه خطاهای حسی، ابطال یا سوء تفاهم ناظر باشد و نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق بیشتری دارد.

رونالد مولتری، یک مقام ارشد اطلاعاتی پنتاگون، گفت که پنتاگون این احتمال را رد نکرده است که این حوادث مربوط به حیات فرازمینی باشد. وی گفت: در دولت افرادی هستند که به دنبال حیات فرازمینی هستند. هدف ما پنهان کردن چیزی نیست، بلکه این است که بفهمیم واقعاً چه چیزی وجود دارد.

مولتری با اشاره به اینکه او نیز از طرفداران علمی تخیلی است، گفت: «ما می‌خواهیم به اندازه شما بدانیم چه چیزی در بیرون وجود دارد.

اسکات بری، معاون مدیر اطلاعات نیروی دریایی، می‌گوید که مقامات هیچ مدرکی مبنی بر منشأ فرازمینی‌های UAP پیدا نکرده‌اند. گفت: هر جا که داده ها ما را ببرد، می رویم.

و افزود: همه ما کنجکاو هستیم و به دنبال درک ناشناخته ها هستیم و من شخصا به عنوان یک متخصص اطلاعات و با سابقه چندین ساله بی تاب هستم. من هم مثل بقیه، خواستار توضیح فوری در این مورد هستم.

با این حال، شناخت این رویدادها می تواند زمان و تلاش قابل توجهی را ببرد. به همین دلیل ما سعی کردیم بر روی این فرآیند مبتنی بر داده تمرکز کنیم تا نتایج مبتنی بر واقعیت به دست آوریم.