قطر خواستار پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی شد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الخلیج آنلاین، قطر خواستار پایان دادن به اشغال سرزمین های عربی توسط رژیم صهیونیستی از جمله لبنان و جولان سوریه شد و راه حل دو کشوری را بهترین راه حل برای مسئله فلسطین دانست. .

بر اساس این گزارش، «علی الثانی» نماینده دائم قطر در سازمان ملل در نشست دوره ای شورای امنیت که روز سه شنبه در خصوص وضعیت غرب آسیا و مسئله فلسطین برگزار شد، افزود: اشغال کشورهای عربی است. سرزمین هایی از جمله جولان سوریه و سرزمین های اشغالی لبنان باید توسط اسرائیل پایان یابد.

وی در عین حال بر توقف فوری شهرک سازی و بازگشت تمامی آوارگان فلسطینی و همچنین دستیابی به حقوق تاریخی فلسطینیان و تشکیل کشور فلسطینی با پایتختی قدس شرقی تاکید کرد.

این مقام قطری گفت: بهترین راه برای دستیابی به این هدف، مذاکره دو کشور است و جامعه جهانی باید تمام تلاش خود را برای تسهیل روند صلح و حل مسائل انجام دهد.

آل ثانی با تاکید بر اینکه موضوع قدس اشغالی یکی از مهمترین موضوعات برای حل و فصل نهایی است، نسبت به هرگونه تغییر در وضعیت تاریخی و حقوقی اماکن مقدس اسلامی و مسیحی در آن شهر هشدار داد.

قطر در عین حال نسبت به تلاش برای یهودی سازی بیت المقدس، جداسازی زمانی و مکانی مسجدالاقصی و محدود شدن آزادی نماز در آنجا توسط مسلمانان هشدار داد و افزود: بر اساس قوانین بین المللی و قطعنامه های مرتبط سازمان ملل، این اقدامات باطل و باطل .

این نشست شورای امنیت در حالی برگزار می شود که نیروهای اشغالگر صهیونیستی به پیشروی های خود به سمت کرانه باختری به ویژه نابلس ادامه می دهند و مسجد الاقصی مورد حمله مستمر شهرک نشینان صهیونیست قرار دارد.