قیمت خانه امروز ۳ آبان ۱۴۰۱ / فروشندگان انگیزه فروش ندارند – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، قیمت خانه امروز ۱۲ آبان ۱۴۰۱ شرح آن بدین شرح است.

به گزارش دنیای اقتصاد، بازار مسکن تهران پس از کاهش محسوس تعداد خریداران در اکثر مناطق مصرفی طی یک ماه گذشته اخیراً با کاهش تعداد فروشندگان مواجه شد. اگرچه هر روز تعدادی لیست جدید به موتورهای جستجو اضافه می شود، اما میزان افزایش عرضه به طور قابل توجهی کاهش یافته است و تعداد آپارتمان های جدید که هر روز آگهی می شوند بسیار کم است.

مسکن

کاهش تعداد خانه ها در بازار فروش

شرایط بازار ملک در حال حاضر به گونه ای است که فروشندگان قبلی هنوز قصد انصراف از فروش را ندارند، اما فروشندگان جدید نیز انگیزه ای برای ورود به بازار ندارند زیرا می دانند در بازار راکد فعلی باید زمان زیادی را صرف انتظار برای فروش واحد خود می کنند. به این ترتیب صف فروش مسکن در تهران در چند هفته گذشته طولانی نشده است، اما در عین حال تعداد کمی از فروشندگان همچنان مشغول عرضه آپارتمان های خود به بازار هستند و روند افزایش تعداد پرونده ها همچنان ادامه دارد. سرعت حلزونی.

ناآرامی های اخیر روند عادی بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داد و تمایل به حضور جدی در این بازار را کاهش داد که منجر به کاهش تعداد متقاضیان مسکن در بازار نسبت به تابستان شد. در این میان رفتار متقاضیان و خروج موقت آنها از بازار نیز بر رفتار فروشندگان تاثیر گذاشته و انگیزه آنها را برای عرضه کاهش داده است.

فعالان مسکن معتقدند در این بازار، صرف نظر از متغیرهای کلان مانند وضعیت ریسک متغیر غیراقتصادی (مذاکرات برای رفع تحریم ها)، آنچه می تواند بلافاصله بر حجم معاملات و کاهش عمق رکود تاثیر بگذارد، دسترسی به پیام رسان ها است. مردم ترجیح می دهند بازدید کنند.