لیست ۵ حرفه سخت و زیان آور با درآمد بالا!


اگر می خواهید برای یک جوشکار، برق یا سایر مشاغل در بازار کار رزومه ارسال کنید، باید سختی هر شغل را در نظر بگیرید. شرایط کاری ویژه برای کار در هر محل کار تعریف شده است. گاهی اوقات باید برای کار در کارگاه آماده شوید. در حالی که در برخی شرایط ممکن است کار در مخازن، کار در ارتفاع یا نزدیک بخارهای مضر را تجربه کنید.

به دلیل سختی کار در برخی مشاغل مانند جوشکاری و کار در معادن، این نوع مشاغل پردرآمد جزو مشاغل زیان آور بوده و در لیست مشاغل سخت قرار می گیرند. به همین دلیل توجه به مواردی مانند رعایت نکات ایمنی، پرداخت حق بیمه طبق قانون تامین اجتماعی و مرخصی گرفتن در این نوع کارها از اهمیت بیشتری برخوردار است. در این مقاله لیستی از کارهای دشوار را ارائه خواهیم کرد.

لیستی از کارهای دشوار

شکی نیست که برخی از مشاغل سخت تر از برخی دیگر هستند. بر اساس مقاله منتشر شده توسط وب سایت دانشگاه آمریکایی دلاور، خطرناک ترین شغل در آمریکا چوب بری است. این حرفه در مقایسه با سایر حرفه ها حدود ۳۳ برابر خطرناکتر و دشوارتر است.

در همین حال، برخی از مشاغل موجود در لیست مشاغل سخت، حتی پردرآمد به حساب نمی آیند. در نتیجه دانستن لیست مشاغل سخت پردرآمد بسیار ضروری است. برای مثال می توانید با ارسال رزومه برای آگهی های استخدامی جوشکار آرگون درآمد زیادی کسب کنید.

ذکر این نکته ضروری است که برای کار در یکی از مشاغل پردرآمد در لیست مشاغل سخت، همواره توجه به مواردی مانند کار بر اساس مفاد قانون تامین اجتماعی و پرداخت حق بیمه می تواند برای بازنشستگی افراد مفید باشد. و جبران هزینه های ناشی از ناتوانی در طول زندگی کاری

در نتیجه هنگام ارسال رزومه برای آگهی های استخدامی مانند جوشکاری، معدن کاری و کار در نزدیکی کوره های ذوب، حتما به سختی این مشاغل توجه کنید. در ادامه این مقاله تعدادی از حرفه هایی که جزو مشاغل سخت و زیان آور و با درآمد بالا هستند را به شما معرفی می کنیم.

جوشکاری

یکی از رایج ترین آگهی های شغلی در بازار کار، کار جوشکاری است. صنایع مختلف به جوشکار ماهر و نیمه ماهر نیاز دارند. صنایعی مانند صنایع دریایی، هوافضا، نظامی، ساختمانی، نفت، گاز و پتروشیمی تنها بخشی از صنایعی هستند که نیاز به فرآیندهای جوشکاری دارند.

به همین دلیل می توان جوشکاری را یکی از سودآورترین مشاغل در بازار کار مدرن دانست. فرآیند جوشکاری شامل اتصال قطعات فلزی به روش های مختلف است. گرمای زیادی با استفاده از تجهیزات مورد نیاز برای جوشکاری تولید می شود. از این گرما می توان برای چسباندن قطعات فلزی مختلف استفاده کرد. اگر قصد ارسال رزومه برای آگهی های استخدام جوشکار را دارید باید به شرایط کاری این حرفه توجه کنید.

به عنوان مثال برخی از ابزار و تجهیزات جوشکاری مانند دستگاه های جوشکاری وزن زیادی دارند. جابجایی نادرست و طولانی مدت این تجهیزات سنگین می تواند باعث آسیب و بیماری جدی برای افراد شود. همچنین سختی کار با بسیاری از قطعات فلزی را نیز باید به شرایط سخت جوش اضافه کرد.

از طرفی گاهی اوقات شرایط کار به گونه ای است که جوشکارها مجبورند در ارتفاع، زیر آب و یا در شرایط بسیار سخت وظایف و مسئولیت های خود را انجام دهند. کار در مخازن، در ارتفاع یا زیر آب برای کسانی که در این حرفه مشغول به کار هستند، خطرات مختلفی را به همراه دارد.

در همین حال، گازهایی مانند مونوکسید کربن، اکسید نیتروژن و دی اکسید کربن در فرآیندهای جوشکاری برای برش یا اتصال قطعات به یکدیگر تولید می شوند. این گازهای سمی به همراه ذرات ریز تولید شده در طی فرآیند جوشکاری می توانند خطرات بسیار جدی برای سلامتی جوشکاران ایجاد کنند.

بیماری های تنفسی و سرطان از جمله بیماری هایی هستند که در اثر جوشکاری جان انسان را تهدید می کنند. به همین دلیل می توان جوشکاری را یکی از سخت ترین و زیان آورترین مشاغل برای افراد دانست. اگر قصد فعالیت در این حرفه را دارید، حتما نکات ایمنی جوشکاری را رعایت کنید.

همچنین با پرداخت حق بیمه بر اساس قانون تامین اجتماعی هزینه های درمانی ناشی از صدمات احتمالی را کاهش دهید. با پرداخت حق بیمه هم اکنون برای بازنشستگی و هزینه های درمانی احتمالی از این دوران برنامه ریزی کنید.

کار در معادن و سکوهای نفتی

یکی از مشاغلی که در لیست مشاغل سخت قرار دارد، اپراتور جرثقیل در معادن، سکوهای نفت و گاز است. آمارها در آمریکا نشان می دهد که از هر ۱۰۰۰۰۰ کارگر شاغل در این زمینه، ۴۶ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار دچار جراحات جدی شده و یا حتی جان خود را از دست داده اند. اپراتورهای Derrick این نوع تجهیزات را در معادن و مخازن راه اندازی و نگهداری می کنند.

برخورد این تجهیزات با اپراتورها در حین کار در معدن می تواند منجر به مرگ انسان شود. در همین حال، کار در معادن می تواند افراد را در معرض برخی از گازهای سمی مانند مونوکسید کربن، سولفید هیدروژن و متان قرار دهد.

از طرفی به دلیل شرایط کاری در معادن، این نوع گازها معمولاً راه فراری برای خروج از معادن ندارند. در نتیجه مسمومیت ناشی از استنشاق طولانی مدت این نوع گازها و خطر انفجار از مشکلات جدی برای کار معدن است.

کار بر روی پست های انتقال نیرو

یکی از مشاغل پردرآمد و با دشواری قابل توجهی در کار، کار در خطوط برق و پست‌ها است. کار در ارتفاعات و شرایط سخت کاری در کنار کار با کابل های فشار قوی و سیم های برق، این حرفه را به یکی از مشاغل پرمشقت تبدیل کرده است.

در تانک ها کار کنید

برخی از کارفرمایان با استخدام جوشکار به دنبال جوشکاری مخزن هستند. در این میان کار در تانک و چاه یکی از سخت ترین کارهاست. شرایط محیط کار به گونه ای است که سلامت افراد شاغل در تانک ها را با تهدید جدی مواجه می کند. همچنین کار در فاضلاب و قنات در کنار کار در مخازن سربسته از مشاغل سخت محسوب می شود.

کار در نزدیکی کوره های ذوب

به دلیل بخارات مضر و گرمای کوره های ذوب، کار در کنار کوره های ذوب و ریخته گری یکی از سخت ترین کارها محسوب می شود. کار در ریخته گری و نزدیک کوره های بلند، کوره های بوته ای و کوره های حمام می تواند باعث آسیب هایی مانند بیماری های تنفسی، آسیب های چشمی، مسمومیت و سرطان شود.

نتیجه

کار در برخی مشاغل پردرآمد با مشکلات خاصی همراه است. در برخی از این مشاغل علاوه بر کار در کارگاه، باید تجربه کار در مخازن یا کار در کنار کوره های ذوب فلزات را برای مدت طولانی داشته باشید. این مشکل باعث می شود این نوع مشاغل پردرآمد به عنوان مشاغل سخت و زیان آور تلقی شوند. به همین منظور در این مقاله لیستی از مشاغل سخت و زیان آور را برای شما قرار داده ایم.

در نهایت پیشنهاد می کنیم قبل از ارسال رزومه خود برای آگهی های استخدامی مانند جوشکاری اطلاعات کاملی در مورد شرایط کار طبق قوانین تامین اجتماعی داشته باشید. مواردی مانند پرداخت حق بیمه توسط کارفرما، گرفتن مرخصی مجاز و دریافت حقوق برای کارهای سخت از جمله موارد مهمی است که باید در هنگام کار در این نوع کسب و کار در نظر گرفت.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟