ما بدون هیچ تساهلی با جنایتکاران برخورد خواهیم کرد


رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: وظیفه قانونی ماست که با استقلال کامل، بدون هیچ گونه مصالحه و اقتدار و بر اساس قانون به وظایف خود عمل کنیم.

به گزارش قوه قضائیه، احمدرضا پورکاکن در حاشیه سمینار آموزشی کارشناسان سازمان قضایی نیروهای مسلح در خصوص حوادث رخ داده در فرماندهی انتظامی زاهدان و شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر کشته شدن تعدادی از هموطنان اظهار داشت: : سازمان قضایی نیروهای مسلح پس از مراجعه تعدادی از اولیای دم به دادسرای نظامی زاهدان وارد این موضوع شد.

وی با بیان اینکه افسر بازپرس پرونده در حال انجام تحقیقات در این زمینه است، گفت: سازمان قضایی نیروهای مسلح به عنوان نهادی مستقل که زیر نظر قوه قضائیه وظایف خود را انجام می دهد به مردم شریف قول می دهد که رسیدگی کند. ابعاد مختلف این حادثه را در نظر بگیریم و همه جوانب را در نظر بگیریم.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح تصریح کرد: مستندات و شکایات افراد را جمع آوری کرده ایم، بنابراین وظیفه قانونی ماست که با استقلال کامل، بدون اغماض و با اقتدار و بر اساس قانون به وظایف خود عمل کنیم.

و افزود: در رسیدگی به پرونده ها در قوه قضائیه فرقی نمی کند که افراد از هر قومیت، مذهب و … باشند همانطور که همکاران من در اقصی نقاط کشور با جرایم احتمالی نیروهای مسلح برخورد می کنند. و در این صورت بی طرفانه با پرونده برخورد می شود و نتیجه رسیدگی را به اطلاع مردم شریف کشور به ویژه مردم عزیز سیستان و بلوچستان خواهیم رساند.

پورخاقان تصریح کرد: بدیهی است اگر افرادی در این زمینه مرتکب جرم شده باشند با مجرمان برابر قانون و شرع برخورد می شود.