مجوز استاندارد دانش‌نماد برای شرکت‌های دانش‌بنیان در کنگان صادر شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، مصطفی رامشی عصر پنجشنبه به مناسبت هفته جهانی استاندارد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای افزایش صادرات و افزایش تقاضا برای خرید محصولات دانش بنیان، مجوز نماد استاندارد دانش به شرکت ها بر اساس این دانش از طریق شهرستان کنگان صادر شد.

رئیس اداره استاندارد شهرستان کنگان شعار هفته جهانی استاندارد امسال را «چشم» برگزید. سبک مشترک برای دنیای مشترک» و افزود: رعایت استانداردهای جهانی در همه جوامع راه دستیابی به توسعه پایدار برای همه کشورهای جهان خواهد بود.

وی به عملکرد یک ساله این اداره کل در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته از نظر نظارت بر واحدهای تولیدی ۵۸ مورد بازرسی، ۵۲ مورد نمونه برداری و ۱۳ مجوز استفاده از برندهای استاندارد مربوط به واحدهای تولیدی صادر، تمدید، تعلیق شد و لغو شد.

وی گفت: بر اساس ماده ۱۷ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد و رویکرد جدید سازمان در ارزیابی خدمات ارائه شده به مردم، استانداردسازی خدمات هتل ها، سالن های ورزشی، سرای سالمندان، دفاتر پست و مدارس ابتدایی در دستور کار قرار گرفت خدمات ارائه شده توسط این مکان ها تایید شده است.

رامشی افزود: برای اولین بار کارگروه استانداردسازی شهرستان با دستور کار استانداردسازی آسانسورهای مراکز عمومی و پرتردد و اماکن تفریحی برگزار شد.

وی در خصوص آموزش و ارتقاء نیز گفت: ۳۰۳ ساعت آموزش برای کارکنان داخلی و ۹۳۰ ساعت آموزش برای کارکنان برون سازمانی انجام و ۲۷۵ بسته ارتقایی توزیع و ۲ دوره آموزشی نیز توسط این اداره کل در سال گذشته برگزار شد.

وی گفت: سال گذشته ۱۸۷ گواهی انطباق واردات و ۱۸۱ نمونه گواهی ماهیت کالا در حوزه صادرات و واردات صادر شده است.

رئیس اداره استاندارد کنگان از مراکز تحویل کالا ۴۱۸ مورد بازدید، شناسایی ۲۳ نمونه کالای نامرغوب، صدور ۶۹ مورد گواهی آسانسور، صدور ۱۵ گواهی بهره برداری و ۴ مورد بازرسی تجهیزات تفریحی، ۳۲ مورد تست بارهای سنگین، ۱۰۲ مورد. کیس تست نازل سوخت مایع صدور ۳ پروانه و ۶ تست کیس از ۳۰ جایگاه که در آرهصدور ۱ مورد گواهی آزمایشگاه برای تعیین ماهیت، ۴ مورد ارزیابی توسط شرکت های بازرسی و ۸ مورد ارزیابی توسط آزمایشگاه همکار جهت تعیین ماهیت شکایت حقوقی از واحد خدماتی ارجاع پرونده یک واحد تولیدی به هنر ۴۲ کمیسیون; وی همچنین به عملکرد اداره استاندارد شهرستان کنگان در سال گذشته اشاره کرد.