مدارس اردبیل تعطیل است؟ – اخبار تجارت


به گزارش تجارت نیوز، کلیه مهدکودک ها، مقاطع پیش دبستانی و مقدماتی، مقطع ابتدایی و متوسطه اول در تمامی شهرستان های استان. اردبیل امروز تعطیل بودند.

به گزارش ایرنا، آموزش و پرورش استان اردبیل عصر جمعه اعلام کرد: این تعطیلی پس از شیوع آنفولانزای فصلی به ویژه در بین کودکان و نوجوانان برای جلوگیری از شیوع این بیماری و قطع زنجیره انتقال این ویروس اتخاذ شد.

علی محمدیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز به افزایش مراجعات به مراکز درمانی اشاره کرد و گفت: با وجود کاهش تعداد مبتلایان به کرونا در استان، اکنون شاهد افزایش بیماران با علائم حاد تنفسی هستیم. مراکز پزشکی

محمدیان با اشاره به شیوع بالای آنفلوآنزا در بین کودکان گفت: مراجعه ۷۰۰ تا ۸۰۰ بیمار به بیمارستان بوعلی اردبیل در هفته گذشته هشداری جدی و خطرناک است که اگر ساده لوح باشیم ممکن است شاهد وضعیت بحرانی در استان باشیم.

وی بر لزوم رسیدگی به مقوله پیشگیری تاکید کرد و افزود: استفاده از ماسک، شستن دست ها و رعایت تهویه در مکان های شلوغ باید مورد توجه جدی قرار گیرد و علاوه بر این موارد لزوم آموزش همگانی و واکسیناسیون افراد بالا – افراد در معرض خطر باید در اولویت باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در عین حال از آمادگی کامل مراکز بهداشتی و درمانی استان خبر داد و خاطرنشان کرد: از مردم می خواهیم که اصل پیشگیری را مورد توجه قرار دهند و رعایت دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند.