مشعل های هوشمند صنعتی مدولار ساخت ایران رونمایی شد/ دهقانی: سیستم نوآوری تحول آفرین کشور از بازار شروع می شود.


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در سومین نشست و نمایشگاه شرکت های دانش بنیان در خراسان رضوی، … -صدا کرد بازار بزرگترین نیاز به تحول در نظام ملی نوآوری کشور و ارتقای اقتصاد دانش بنیان است و افزود: باید توجه داشت که بزرگترین نیاز امروز نه تنها شرکت های دانش بنیان، بلکه اقتصاد دانش بنیان است. بهره برداری از بازارهای بالقوه موجود و کمک به اتصال خلاقیت، نوآوری و فناوری این شرکت ها به صنعت و بازار.

وی با بیان اینکه لازم است تمامی دستگاه های تاثیرگذار زمینه ساز حرکت فعالان اکوسیستم فناوری و نوآوری باشند، ادامه داد: بودجه معاونت علمی و فناوری تنها کلیدی برای بازکردن درهای فناوری و نوآوری کشور است. اکوسیستم او راه را برای بزرگترین سرمایه استان هموار کرد، یعنی جوانان خلاق و تحصیل کرده ای که می توانند تغییر ایجاد کنند.

دهقانی فیروزآبادی با تاکید بر اینکه نظام نوآوری تحول آفرین کشور از بازار شروع می شود و به بلوغ می رسد، ادامه داد: نظام نوآوری باید انقلابی انقلابی داشته باشد و راه خود را از بازار آغاز کند.

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آستان قدس رضوی را یک سرمایه ملی، اسلامی و معنوی دانست و گفت: حمایت آستان قدس رضوی از شرکت های دانش بنیان اقدامی نمادین و تحول آفرین است و اگر بتوانیم فرهنگ سرمایه گذاری وقف را در این حوزه پرورش دهیم. بخش مبتنی بر دانش شاهد توسعه جدی شکوفایی اقتصاد مبتنی بر دانش خواهیم بود.

تشکیل مرکز اقتصادی دانش بنیان در استان خراسان رضوی

یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه در قالب اردوی دانش بنیان تلاش کرد تا با کمک این شرکت ها ضمن حمایت از شرکت ها مشکلات استان و کشور را برطرف کند. ، دانش مبتنی بر : وظیفه این اردو هماهنگی و هم افزایی، تمرکز بر توانایی های تخصصی است تا بتوانیم تمامی امکانات، ظرفیت ها و توانایی های موجود را احصا کرده و با استفاده از آن توانایی ها مشکلات را حل کنیم.

وی سرمایه انسانی خلاق و ظرفیت مادی بخش خصوصی را یکی از فرصت های استان خراسان رضوی دانست و گفت: این قرارگاه با هماهنگی این سرمایه ها با صنایع و بخش های فعال موجود، سعی در کشف و ارائه مشکلات و مسائل اولیه دارد. ، و سپس برای کمک به شرکت های فعال در این زمینه خاص حل شود.

حل مشکلات اصلی کشور با ایجاد اقتصاد دانش بنیان

ملک رحمتی معاون آستان قدس رضوی نیز به حمایت از اقتصاد دانش بنیان برای حل مشکلات اساسی کشور اشاره کرد و ادامه داد: بسیاری از گره های صنعت معدن و پتروشیمی و سایر حوزه ها توسط این نهاد حل شده است. اندیشمندان، متخصصان و فعالان دانش‌بنیان استان خراسان رضوی اگر مانند بسیاری از دغدغه‌های موجود در این کشور، حوزه دانش‌بنیان فقط لبیک باشد، مشکلات موجود پابرجاست و باید برای حمایت از این امر گامی اساسی برداشت. اقتصاد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی نقش اقتصاد دانش بنیان را عرصه تحول آفرین برهان اقتصاد کشور از مشکلات برشمرد و گفت: خوشبختانه در دولت سیزدهم مردم نگاهی نو به اقتصاد مبتنی بر دانش، گرفته شد و استان خراسان رضوی آماده است و این در این زمینه انقلابی است. امسال اهالی دانش استان تصمیم گرفته اند یک اتفاق مبارک را رقم بزنند. این فعالان از هر نقطه آماده حل چالش های کشور هستند.

معرفی مشعل هوشمند ساخت ایران

فلرهای صنعتی مدولار ساخت ایران با حضور تولیت آستان قدس رضوی سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی معرفی شد. این مشعل های هوشمند علاوه بر کنترل خودکار نسبت سوخت و هوا، دارای قابلیت هایی از جمله بهینه سازی مصرف سوخت تا ۳۰ درصد و کنترل مشعل تا ۵ قسمت مستقل هستند.

این محصول ساخت ایران توسط شرکت دانش بنیان ایمن فرآیند انرژی و با حمایت صنایع پیشرفته رضوی ساخته و به بهره برداری رسیده است.

در این رویداد نمایشگاهی با حضور ۳۰ ​​شرکت دانش بنیان توانمند مستقر در استان خراسان رضوی برگزار شد که از این تعداد ۱۰ شرکت مورد حمایت آستان قدس رضوی قرار گرفتند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید