مشوق صادرات گمرک کرمان/ پرداخت پاداش به مستمری بگیران استانی تا پایان مهرماه ایجاد شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدمهدی فداکار پیش از ظهر امروز در شورای توسعه و برنامه ریزی استان اظهار داشت: باید مشوق هایی برای صادرکنندگان ایجاد شود تا محصولات خود را از گمرکات استان کرمان صادر کنند.

وی بیان کرد: ضوابط پروژه ها نباید تغییر کند و یکسان سازی انجام شود زیرا برخی از بانک ها برخی پروژه ها را قبول ندارند.

استاندار کرمان با اشاره به میزان صادرات کرمان از گمرکات استان گفت: ۵ گمرک در استان داریم که ظرفیت صادراتی بسیار بالایی دارند اما بخشی از کالاهای ما از استان های دیگر صادر می شود و در گمرکات به حساب نمی آید. آمار استان

وی با اشاره به اینکه برای استفاده از ظرفیت حوزه واردات باید با شرکت های معدنی و صنعتی استان مکاتبه انجام شود، افزود: کرمان یک استان معدنی است و می توانند در واردات ماشین آلات به خوبی عمل کنند و ظرفیت خوبی برای گمرکات است. استان.

فداکار با اشاره به ظرفیت های اقتصادی استان گفت: اتاق بازرگانی در این زمینه اقداماتی انجام داده است اما بخشی از آن بر عهده دستگاه های اجرایی است و سازمان سمت و جهاد که بیشتر با شرکت ها در ارتباط هستند باید کمک به استفاده از ظرفیت اقتصادی استان.

شهباز حسن پور نماینده سیرجان و بردسیر در شورای اسلامی گفت: برخی شرکت ها که از تمام امکانات استان کرمان استفاده می کنند اما از استان های دیگر وارد می کنند برای درآمد استان مشکل ایجاد می کنند.

پاداش بازنشستگان تا ماه آینده پرداخت می شود

جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: برای سال جاری هزار و ۲۳۱ میلیارد تومان در بودجه داشتیم که بیش از ۴۱ درصد آن توزیع و حقوق و مابقی پرداخت شد.

وی ادامه داد: حدود ۲۶۲ نفر بازنشسته سال گذشته در استان داریم که پاداش پایان خدمت آنها ۵۱ میلیارد تومان است که بخشی از آن پرداخت شده و اولویت پرداخت ها بر اساس زمان بازنشستگی و ظرف یک ماه آینده است. تمام وجوه این بخش پرداخت خواهد شد.”

رودری همچنین از اختصاص ۱۶ درصد از بودجه تملک سرمایه استان کرمان در سال جاری خبر داد و بیان کرد: ۲۵۸ طرح مصوب داریم که ۱۶۶ طرح تفاهم نامه و بخشی از موافقت نامه ها در حال مبادله است.

وی یادآور شد: ۱۱۰ دستگاه از مجموع ۱۴۰ دستگاه اجرایی استان کرمان اعتبارات امسال را جذب کرده اند.

رودری بیان کرد: ۸ عامل برای توسعه استان بررسی شدیم که توسعه صادرات و بازاریابی یکی از این عوامل است و اتاق بازرگانی مسئولیت این بخش را بر عهده دارد.

وی یادآور شد: تنها نیمی از صادرات استان کرمان از گمرکات استان انجام می شود و مابقی محصولات از سایر استان ها صادر می شود.

در همین حال حسین محرابی معاون امور اقتصادی استاندار کرمان تشریفات و انبارداری را از دلایل عدم صادرات از گمرک کرمان عنوان کرد و توضیح داد: در یک طرح غیررسمی مشکل نشت اطلاعات نیز وجود دارد. از آنجایی که این امر بر صادرات رقبا تأثیر منفی می گذارد، صادرکنندگان ترجیح می دهند از گمرک کرمان صادرات نداشته باشند.

سلطانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استانداری کرمان نیز گفت: سال گذشته یک میلیارد و ۲۱۷ میلیون تومان برای ما مصوب شد و نهادها می توانند از اعتبارات ملی بهره مند شوند.

انتهای پیام/۸۰۰۱۹/ب




این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید