مشکلات پنتاگون؛ از زمین گیر شدن بیش از ۱۰۰ هواپیمای C-130 تا سقوط هواپیما


به گزارش خبرگزاری فارس، رسانه های آمریکایی از زمین گیر شدن بیش از ۱۰۰ فروند هواپیمای اس-۱۳۰ ارتش آمریکا خبر دادند.

به گفته مقامات نیروی هوایی ایالات متحده و تکنسین های بخش مرمت که تیغه های پروانه را از نظر ترک یا آسیب های دیگر بررسی می کنند، در نسخه چهارشنبه وب سایت دیفنس وان، صدها تیغه پروانه C-130 در طول یک دهه آسیب دیده اند. هر تیغه خراش و علائم شکستگی مشاهده شد.

سرگرد بو داونی، سخنگوی نیروی هوایی ایالات متحده، گفت که تمرکز بر بازگرداندن ایمن و سریع این هواپیماها به ماموریت است.

در این گزارش آمده است که اگرچه تعداد کمی از این هواپیماها به پرواز بازگردانده شده اند، اما نیروی هوایی دقیقاً تعداد آنها را به دلیل نگرانی های امنیتی و عملیاتی زمین گیر نکرده است.

سرگرد داونی گفت: “نیروی هوایی در حال کار بر روی یک طرح بازیابی برای از سرگیری عملیات ایمن هواپیما در اسرع وقت است.” »

هواپیماهای زمین گیر شده از قدیمی ترین هواپیماهای C-130 آمریکا هستند. C-130 به مدت ۶ دهه بخشی از نیروی هوایی ایالات متحده بوده است. این هواپیماها اغلب برای ارسال کمک و تدارکات پس از بلایای طبیعی مورد استفاده قرار می گیرند.

در ادامه رفتار نادرست نیروهای مسلح آمریکا، نیروی هوایی آمریکا روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که هواپیمای آموزشی این کشور در نزدیکی یک پایگاه هوایی در ایالت می سی سی پی سقوط کرده است.

یک هواپیمای آموزشی T-38 Talon نیروی هوایی آمریکا روز دوشنبه در می سی سی پی سقوط کرد. در این حادثه خلبان این پرواز موفق به خروج اضطراری شد.این هواپیما در ۲۰ مایلی جنوب پایگاه نیروی هوایی کلمبوس سقوط کرد.

سرهنگ جرمی برگین، معاون فرمانده بال جنگنده چهاردهم، گفت: “ما به طور مداوم به خلبانان خود آموزش می دهیم تا در تمام شرایط اضطراری مانند حادثه روز دوشنبه واکنش مناسب نشان دهند.”

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید