من پارسی هستم سهمیه کنکور مدال آوران المپیاد علمی چطور؟


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، برخی از کاربران سامانه فارس من با ثبت کمپین در این سامانه درخواست افزایش سهمیه مدال آوران المپیاد در کنکور سراسری را داشتند.

مریم رضا سلطانی، سردبیر سامانه فارس من در این باره می گوید: پسرم برای المپیک درس می خواند و دغدغه و تلاش او را می بینم. او تمام انرژی خود را صرف قبولی در المپیک می کند. در سال های قبل می گفتند اگر کسی در المپیاد مدال نقره یا برنز بگیرد اگر مدرک علمی بگیرد حدود ۱۵ درصد سهمیه کنکور به او کمک می کنیم اما الان دارند این سهمیه را کم می کنند. و ما به عنوان والدین این دانش آموزان خواستار افزایش سهمیه مدال آوران المپیاد علوم طبیعی در کنکور سراسری هستیم.

* مبحث سهمیه های کنکور در دست بررسی است

موضوع را از ساعدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی جویا شدیم که عاملی می گوید: موضوع سهمیه مدال آوران المپیک در حال پیگیری است.

وی افزود: برای حمایت موثر از مدال آوران المپیک باید معیارها و شاخص ها در نظر گرفته شود که پس از آن تصمیم نهایی را اعلام خواهیم کرد.

به گزارش فارس، موضوع ساماندهی کلیه سهمیه های کنکور سراسری در دستور کار قرار گرفته است، ستاد مدیریت اجرای طرح جامع علمی کشور موظف است سیاست های حاکم بر سهمیه های پذیرش دانشجو در تمامی مقاطع تحصیلی را بررسی و ساماندهی کند. حداکثر ۶ ماه و اجرای سیاست های پیشنهادی به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی می رسد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید