مهمترین دستاورد انقلاب هویت بخشی به دانشگاه ها و ملت ایران است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان



به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه امام حسین (ع) با حضور دانشجویان این دانشگاه و حجت الاسلام املی، دبیر شورای انقلاب فرهنگی. سردار حسنی آهنگر رئیس این دانشگاه حجت الاسلام پاکیزه نماینده ولی وکیل دانشگاه و سایر مقامات بازداشت شدند.

در این مراسم سردار محمدرضا حسنی آهنگر رئیس این دانشگاه گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی هویت بخشی به دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و ملت ایران بود. که بتوانیم کارهای بزرگ انجام دهیم. اما ابتدا دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی باید مشکل و وظیفه خود را بدانند تا بتوانند در ماموریت و وظیفه محوله ایفای نقش کنند.

وی به هدف بزرگ ائمه انقلاب که تسلط اسلام بر جهان است اشاره کرد و ادامه داد: دستیابی به این نوع جامعه که هدف والای انقلاب اسلامی است، با ایجاد یک جامعه محقق می شود. تمدن نوین اسلامی جامعه ای که در آن علم، ثروت، عزت، اقتدار، ایستادگی در برابر نظام مسلط و دفاع از حقوق مستضعفان به تصویر کشیده شده است.

حسنی آهنگر به نقش دانشگاه امام حسین (ع) در تحقق تمدن نوین اسلامی پرداخت و گفت: فرامین و خواسته های ائمه انقلاب اسلامی باید توسط دانشگاه ها محقق شود که این امر یک رویداد تحول علمی و کمال معنوی برای رسیدن به دانشگاه سطح اسلامی.

وی افزود: دانشگاه انقلاب اسلامی تراز، قلب تپنده Y تمدن جدید اسلامی و برای رسیدن ملت ایران است چهلمین سالگرد دوم، انقلاب نیاز به نقشه راهی دارد که بیانیه باشد Y گام دوم انقلاب اسلامی، طرح جهانی شدن این انقلاب است و توصیه اول مقام معظم رهبری در این بیانیه موضوع علم و پژوهش است که در اینجا باز هم بر نقش دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و حوزه های علمیه تاکید شده است.

رئیس دانشگاه امام حسین(ع) افزود: هر تمدنی که ایجاد شود نیازمند دو وظیفه است که عبارتند از: ۱- تربیت سرمایه انسانی و انسان. متمدن ۲- تولید فکر، دانش و فناوری که بتواند ما را در حل مشکلات انقلاب اسلامی یاری کند. از این رو دانشگاه اسلامی تراز می تواند افرادی را تربیت کند که مدیر و مدیر باشند Y جامعه ای باشیم و دانشمندانی تربیت کنیم که بتوانند تفکر و نظریه پردازی تولید کنند و فناوری های نرم و سخت خلق کنند.

وی به نکته مهمی اشاره کرد و گفت: ابتدا باید موانعی که دشمن بر سر راه ما قرار می دهد را برداریم آمار و شناخت مواضع دشمن برای ایجاد این موانع و شناخت برنامه های آنها و برای حذف و دفع آنها، برنامه کوچک انجام دادن. و ما از اول انقلاب این آسیب ها را داشتیم و با موانع زیادی از جمله کودتای نقاب، ۸ سال حفاظت مقدس مواجه شدیم. Y ما از شورش های دانشگاه، اغتشاشات سال ۸۸، اغتشاشات بنزین سال ۱۳۷۷ و اغتشاشات اخیر گذشتیم و شهدای زیادی از جمله ۱۷ هزار شهید ترور تقدیم انقلاب کردیم.

حسنی آهنگر ادامه داد: همه اینها موانع پیش روی قرارگاه دشمن برنامه است کوچک تا ایران قدرتمند و نمونه جامعه متمدن و متمدن و پرچمدار جبهه حق به دست نیاید. اما وقتی این موانع را برطرف می کنیم، علاوه بر آموزش های لازم، قوی تر و نقاط ضعف می شویم من ما هم بیشتر فهمیدیم.

سردار حسنی آهنگر با توجه فتنه‌های اخیری که دشمن با جنگ ترکیبی، همه جانبه و هوشمندانه آغاز کرد، گفت: حالا چی دشمن با کمک همه Y رسانه ها و سرمایه داران و صهیونیست های جهان با کمک مرتجعین و مخالفان منطقه و پیاده نظام داخلی به صحنه آمده اند و به حول و قوه الهی این نقشه دشمن را شکست خواهیم داد.

سردار حسنی در نهایت آهنگر گفت: مهمترین طرح و نقشه دشمن در دانشگاه ها دو است چیزی خوب. اولین هویت زدایی و پوشاندن هویت انقلاب اسلامی و دوم آرمان زدایی و بعد از این انقلاب نکته شروع کنید انقلاب حضرت خوجتآخ) نباید از آرمان ها غافل شویم اصرار دارد انجام دادن. مطمئناً در آینده و در مسیر خود با موانع بزرگتری روبرو خواهیم شد مهمتر این اتفاق خواهد افتاد، اما از آنجایی که آرمان و هدف ما بسیار بزرگ و ارزشمند است، باید همیشه آمادگی لازم را داشته باشیم.