مژده برای هموطنانمان خون می دهیم/ خدا رحمتت کند معلم!


گروه خبرخوب- ما انسان ها آنقدر به دیدن نعمت های بی دریغ خداوند عادت کرده ایم که گاهی فراموش می کنیم هر کدام از این نعمت ها می تواند بزرگترین دلیل برای خوش خلقی ما باشد. باید افرادی را هم بشناسید که مدام از زمین و آب و هوا شکایت می کنند و دنیا هرگز مطابق میل آنها نیست. البته شما هم مثل پای سالم مژده ما از آن آدم ها نیستید، اما حالا که با این امید به زندگی نگاه می کنید، آستین ها را بالا بزنید و کاری کنید که روحیه افسرده های اطرافتان را بالا ببرید و باشید. مطمئن باشید که شما پاداش کار خوب خود را خواهید دید. قطعا دلایل زیادی برای خوب بودن وجود دارد، فقط باید آنچه را که داریم ببینیم و قدر بدانیم. پس فراموش نکنید که به اطرافیان ناامید خود یادآوری کنید که آنها و فرزندانشان در سلامت کامل هستند، به این معنی که آنها صاحب بزرگترین نعمت خداوند هستند و همین یک نعمت برای تغییر نگاه آنها به دنیا و ایجاد زندگی کافی است. کمی بهتر است ببینید

ذخایر خونی بیمارستان ها به ۱۰۰ درصد افزایش یافت

هر چقدر کمربندشان را ببندند و تلاش کنند بین مردم ایران تفرقه بیندازند تا ریسمان های ما پاره شود، اما باز هم ایرانی ها ایرانی هستند و زیر بار این اعداد پیچ ​​خورده نمی افتند. با افتخار می گوییم ما ایرانی ها همیشه پشت هم ایستاده ایم و قلبمان برای هم می تپد. بارها با حمایت از سیل و زلزله زدگان و شرکت در برنامه های خیریه ثابت کرده ایم و این بار با هر قطره خون در کنار هموطنان هستیم. اما چرا ما چنین ادعایی داریم؟ خبرها حاکی از آن است که مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: به لطف اهداکنندگان خون، ذخایر خون به حداکثر رسیده و نیاز بیمارستان ها به صورت ۱۰۰ درصدی تامین می شود. اتفاق خوبی که در تاریخ سازمان انتقال خون مانند آن را ندیده بودیم.» آیا این خبر نیاز به یک دست جدی ندارد؟ او قطعاً شایسته ستایش و سپاس است; اینکه با قطرات خون ما و شما می توان جان یک بیمار را نجات داد به این معناست که ما همیشه در میدانی که بدخواهان نمی بینند پیروز هستیم و چه خوب است که این همدردی خالصانه بتواند درد بیماران نیازمند خون را کم کند و خانواده آنها نگران هستند.

خدا رحمتت کنه استاد!

برخلاف ما شهرنشینان که معمولاً زیاد نگران برآوردن نیازهای خود نیستیم و هر چه بخواهیم آن را در دست داریم، حتی اگر هزینه داشته باشد، مردمی هستند که در مناطق دورافتاده و کمتر روستاهای شاد زندگی می کنند و از آن محروم هستند. حتی با جلد کتاب و عملاً با این بیگانه این را نگفتیم که پیام آور خبر بد باشد و شما را ناراحت کند، در واقع می خواستیم بگوییم افراد خوب آنقدر زیاد هستند که حتی حاضرند کتابخانه سیار را با آن راه اندازی کنند. خرهایشان و کتاب را به دست دختران و زنان خانه دار می رساند. اگر اسم الاغ شما را می خنداند، عیبی ندارد، در هفته مطالعه با پیگیری این خبر خوب، بخندید و لبخند بزنید. ماجرا از این قرار است که سعیدس سعد فیض، معلم روستای مرشک خراسان رضوی، پس از خدمت در جبهه های جنگ، سال ها جهاد در روستا را برگزید و موفق شد در روستای مرشک، پیک علم و فرهنگ باشد. از خدمات وی می توان به راه اندازی کتابخانه در مدرسه فرسوده روستا، گرفتن سهمیه روزنامه قدس و خراسان برای روستای مرشک و راه اندازی کتابخانه سیار به نفع زنان و دختران اشاره کرد. جالب اینجاست که این تحویل کتاب توسط الاغ به قدری موثر است که دو دختر روستایی دیپلم گرفته اند و با کار در مخابرات روستا به خانواده خود کمک کرده اند. پس می توانیم بگوییم خدا رحمتت کند معلم!

رشد ۷۵ درصدی کشت و روزهای طلایی هفت تپه

چند سالی است که خبرهای خوبی از شرکت کشاورزی و صنعتی نیشکر هفت تپه به گوشمان می رسد. از آسیب به زمین ها و کاهش تولید تا اعتراضات پی در پی کارگران که طبیعتاً سرزمین های بومی را ویران کرد و بازوها و بال های رسانه های منتقد را پر کرد. اما خوشبختانه با تغییرات و تحولات هوشمندانه ای که در سطح مدیریتی این شرکت رخ داد، وضعیت هفت تپه هر روز بهتر شد و اکنون بوی خوشی از سرزمین شوش به مشام می رسد، به طوری که امروز شاهد یک اتفاق بزرگ و بزرگ هستیم. خبرهای خوبی از هفت می آورد. ما یک تپه هستیم به گفته عبدالعلی ناصری، مدیرعامل شرکت هفت تپه، امسال برای اولین بار در ۶۰ سال گذشته بیش از ۵ هزار هکتار نیشکر در هفت تپه کشت شد که این یک رکورد تاریخی برای کل دوران هفت تپه است. کشت و صنعت نیشکر. کشت هفت تپه امسال نسبت به سال گذشته ۷۵ درصد رشد نشان می دهد و این به معنای انقلاب در کشت نیشکر است. و ما هم مثل شما از این خبر خوشحالیم. خبری که برای چندین هزار کارگر زحمتکشی که سال هاست پای هفت تپه ایستاده اند و امسال هم غرور ملی می آورد و هم اشتغال را به کام آنها شیرین می کند. به امید روزی که هفت تپه به عنوان یک شرکت ملی روزهای طلایی خود را جشن بگیرد و تمام مشکلات گذشته را در تاریخ بجا بگذارد.

گاز رایگان برای نیازمندان

وقتی می شنویم در این روزهای سخت اقتصادی باری از دوش هموطنان برداشته شده است، زیر لب خدا را شکر نمی کنیم. اگرچه ممکن است خودمان مورد لطف قرار نگیریم، اما شادی هموطنانمان تفاوت چندانی با شادی خودمان ندارد و آرامش آنها به نوعی روح ما را جلا می دهد. خبر خوب این است که خوشبختانه با اقدامات انجام شده بالغ بر یک میلیون مشترک نیازمند از پرداخت هزینه بنزین معاف هستند. شرکت ملی گاز در این خصوص گفت: مشترکان مشمول گاز رایگان ۸۷۳ هزار مشترک تحت پوشش کمیته امام خمینی (ره) و ۲۴۶ هزار مشترک نیز متعلق به سازمان بهزیستی هستند. خبر خوب اکنون اندکی برای نیازمندان کشورمان احساس آرامش می کنیم و می دانیم که این یک میلیون و ۱۱۹ هزار مشترک دیگر دغدغه پرداخت بنزین در روزهای سرد زمستان را ندارند، بلکه بیشتر نگران تامین معیشت خانواده خود هستند.

باز هم هیئت ها گل کاشتند

ما همیشه گفته ایم و باز هم خواهیم گفت که این هیئت ها بسیار مطلع هستند. آنقدر که وقتی پا به میدان خدمت می گذارند دیگر تسلیم نمی شوند و آنقدر پیش می روند که مثل امروز مژده هایشان همه جا را پر می کند و وجودشان قوت قلب همه مردم ایران می شود. این روزها انواع خبرهای خوش از هیئت ها شنیده می شود. از تهیه جهیزیه و چیدمان کارتن خواب تا «ساخت مدرسه» در مناطق فقیرنشین. این خبر خوب ماست؛ گروه جهادی نورالرضا و گروه تهران چند سالی است که برای ساخت خانه و مدرسه در شهرستان جیرفت استان کرمان مصمم شده اند. به فضل الهی و قوت این هیئت های غیور تاکنون ۲۵ خانه و ۶ مدرسه برای مردم جیرفت ساخته شده است. مدرسه ای که خود سفیر جهاد و جهاد است و قطعاً در دل بچه های این روستا بذر امید و معرفت می کارد.

فرزندان نسبت به والدین خود حقوقی دارند

همه ما با پیام قرآن «و احسان به پدر و مادر» آشنا هستیم و می دانیم که نیکی به پدر و مادر از مهم ترین دستورات خداوند است و والدین حقوق زیادی بر فرزندان خود دارند، اما آیا می دانید که حق و حقوق معادله دو طرفه است و فقط این پیام قرآن و تکلیف بر دوش فرزندان است، آیا نباید حقوق فرزندان در برابر والدین فراموش شود؟ متأسفانه برخی از والدین معمولاً سابقه این حقوق و استحقاق را یک طرفه می بینند و فکر می کنند که هیچ تعهدی در قبال فرزندان خود ندارند، اما بر اساس آیات و روایات موجود، این تفکر کاملاً اشتباه است و والدین باید بیشتر مراقب آن باشند. . امام سجاد (علیه السلام) در رساله حقوق فرزند در برابر پدر می فرماید: حق فرزندت بر تو این است که بدانی او از آن توست و خوبی و بدی دنیایش به آن بستگی دارد. شما؛ آنقدر به او توجه کن که بدانی رفتار خوبت با او پاداش و رفتار بدت با او مجازات خواهد شد. بر اساس توضیحات حجت الاسلام قرائتی و با استناد به رساله حقوق امام سجاد(ع)، سوق دادن فرزندان به سوی خدا، تامین نیازهای اولیه کودکان، تربیت جسمی و روحی آنها، توجه به نظرات کودکان در مسائل زندگی و آموزش حلال و حلال به آنان. مسائل حرام این جزو حقوق فرزندان در مقابل والدین است.

خبر خوب!

در نهایت خبر خوب خود را با فرمت دلخواه خود (عکس، متن، ویدئو، صوت و …) بسازید و با هشتگ #خبر_خوب در شبکه های اجتماعی منتشر کنید تا خبر خوب خود را با دیگران و ما به اشتراک بگذارید. ما می توانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر به هر یک از شبکه های اجتماعی که در آن فعال هستید علاقه مند هستید، اخبار خود را از طریق اکانت @khabar_khoub_iran یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما ارسال کنید، در این جشنواره فرقی نمی کند در ایتا باشید، بله، روبیکا یا گپ، یا در تلگرام، اینستاگرام، توییتر و واتس اپ؛ مهم این است که در شادی دیگران سهیم باشیم.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم روی خط بمانید

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید