ناتو ادعا می کند: تحریم ها تولید تسلیحات پیشرفته در روسیه را متوقف کرده است


به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، «راب بائر» رئیس کمیته نظامی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) مدعی شد که تحریم های جهانی علیه روسیه تولید تسلیحات مدرن توسط این کشور را متوقف کرده است.

باوئر در مصاحبه با رویترز مدعی شد که روسیه تولید تسلیحات پیشرفته را به دلیل تحریم های بین المللی متوقف کرده است، اما اذعان داشت که صنایع مسکو همچنان می توانند مقادیر زیادی مهمات تولید کنند.

او صبح شنبه به رویترز گفت: «آنها (روسیه) بیش از پیش تحت فشار تحریم‌ها قرار دارند زیرا برخی از قطعات مورد نیاز آنها برای سیستم‌های تسلیحاتی خود از صنایع غربی می‌آمد. ما اکنون شاهد اولین نشانه های تحریم هستیم که بر توانایی آنها (روسیه) در تولید موشک های کروز و سلاح های پیشرفته تأثیر می گذارد.

نماینده نظامی ناتو با اشاره به چالش هایی که روسیه و اوکراین به دلیل نیاز به تحویل تسلیحات متعارف با سرعت بالا با آن روبرو هستند، گفت: تا آنجا که ما می دانیم، روس ها هنوز پایگاه صنعتی قابل توجهی دارند و می توانند مقادیر زیادی مهمات تولید کنند. ».

به گزارش رویترز، بائر گفت که حدود ۸۵ درصد از نیروهای روسیه در حال حاضر در جنگ با اوکراین هستند و توانایی مسکو برای گسترش حضور نظامی خود در سایر نقاط را کاهش می دهد.

این ادعاها در حالی مطرح می شود که یک مقام ارشد دولت آمریکا که نخواست نامش فاش شود به سی ان ان گفت که از اینکه تحریم های بین المللی تأثیر بیشتری بر اقتصاد روسیه نداشته است، ناامید شده است. (اطلاعات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید