نحوه برخورد با یک “مادر خودشیفته” – Talkspace


چگونه از عوارض داشتن مادری مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفتگی خلاص شویم؟

چه با یک پدر یا مادر خودشیفته سر و کار داشته باشید، درمان سوء استفاده از خودشیفتگی نیازمند زمان و صبر است. مهم نیست که امروز در مورد رابطه گذشته یا فعلی خود با مادرتان چه احساسی دارید، چه او NPD داشته باشد یا نه، تجربه شما مشروع است. بدانید که بهبودی کامل از تأثیرات بزرگ شدن توسط مادری مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفته امکان پذیر است.

برای درک بیشتر بیاموزید

وقتی متوجه می شوید که چرا مادرتان به شیوه شما رفتار می کند، ممکن است متوجه شوید که کمتر آسیب می بینید و بهتر عمل می کنید. کمی وقت بگذارید و به خود آموزش دهید که خودشیفتگی در واقع چیست. با تصورات غلط رایج در مورد NPD آشنا شوید.

در ذهن خود به عقب برگردید و آگاهانه آزار خودشیفتگی را که در نتیجه اختلال شخصیت خودشیفته مادرتان متحمل شدید، شناسایی کنید. درک کنید که چگونه بر افکار، عقاید و باورهای شما تأثیر گذاشته است.

در مورد روش های مختلف خودشیفتگی در تربیت فرزند بیاموزید و از خود بپرسید که مادرتان با چه چیزی مبارزه می کرد.

درخواست کمک

بهبودی پس از بزرگ شدن توسط مادر مبتلا به NPD زمان می برد، اما می تواند مفید باشد و همه چیز را به حالت عادی بازگرداند. درمان به شما می آموزد که گذشته شما امروز را تعریف نمی کند. شفا رخ خواهد داد، به شما اجازه می دهد عزت نفس شما شکوفا شود، احساس امنیت و رفاه شما شکوفا شود، و اعتماد به نفس شما مانند قبل افزایش یابد. دریافت کمک مورد نیاز بخش آسان است. به سادگی اولین قدم را بردارید و با یک درمانگر آنلاین یا سایر متخصصان سلامت روان که می توانند شما را در بهبودی راهنمایی کنند ارتباط برقرار کنید.

“کار با یک متخصص بهداشت روان که در این زمینه تجربه دارد بسیار مهم است. یادگیری ایجاد مرزهای سالم و تشخیص آسیب های رخ داده به شما کمک می کند تا از اثرات والدین مبتلا به NPD دور شوید.”

درمانگر فضای گفتگو مینکیونگ چانگ، ام اس، LMHC

یادگیری نحوه برخورد با دوران کودکی متاثر از اختلال شخصیت خودشیفته مادر، ارتباط زیادی با تحمل دارد. درک علائم مادر مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفته اولین قدمی است که می توانید برای بهبودی بردارید. هر شرایطی که ممکن است در گذشته بوده باشد، اعتماد داشته باشید که امروز روز شماست تا به سمت آینده ای روشن تر و شادتر حرکت کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر