نشت آمونیاک در کارخانه تریلر اروم ارومیه ۵۱ نفر را راهی بیمارستان کرد


نشت گاز آمونیاک از تانکر کارخانه تریلر اروم ارومیه ۵۱ نفر را مسموم کرد.

به گزارش خبرآنلاین، حسین سرباز رشید رئیس سازمان آتش نشانی و ایمنی شهرداری ارومیه در خصوص جزئیات این حادثه گفت: یکی از مخازن واحد تولیدی تریلر ارومیه در ارومیه طی آزمایش دوره ای و بازدید جهت تعویض نشتی گرفت. دریچه با وجود اینکه مخزن خالی از آمونیاک بود اما بر اثر نشت گاز آمونیاک از مخزن ۵۱ نفر از کارگران این واحد تولیدی مسموم و به مراکز درمانی اعزام شدند.

وی با بیان اینکه با اطلاع از این حادثه بلافاصله آتش نشانی به محل حادثه اعزام شد، افزود: هم اکنون نشت گاز آمونیاک مهار شده و در حال رسیدگی به وضعیت مصدومان این حادثه هستیم.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی نیز گفت: ۵۱ نفر از مسمومیت های این حادثه به بیمارستان امام خمینی (ره) و طالقانی ارومیه منتقل شدند که حال عمومی همه این افراد به شرح زیر است. خوب گزارش شده است

مدیرعامل شرکت تریلر اروم همچنین افزود: نشت آمونیاک از کامیون وارد شده به شرکت تریلر اروم به داخل شرکت نفوذ کرده و پس از سرازیر شدن آن در کف سالن باعث مسمومیت نسبی برخی از کارگران این واحد شده و وضعیت در حال حاضر به طور کامل برقرار است. تحت کنترل است و هیچ مشکلی در None در داخل شرکت وجود ندارد و کارگران مشغول ادامه فعالیت هستند.