نصب تابلوهای هشدار دهنده ممنوعیت شنا در مرزهای رودخانه کهگیلویه و بویراحمد


به گزارش خبرگزاری فارس از سیشت، نصب مجدد علائم هشداردهنده شنا ممنوع و خطر غرق شدن در حاشیه رودخانه کهگیلویه و بویراحمد توسط اداره کل آب منطقه ای انجام شد.

آرش مصلح مدیرعامل آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت در ما داریم می رویم با فارس گفت: همه ساله با فرا رسیدن فصل گرم تابستان گردشگران و مسافران زیادی به ورزش های تابستانی مانند شنا و قایق سواری در دریا و اماکن آبی می پردازند و گاهی به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی غرق می شوند. توریستی طبیعت رودخانه ها و طولانی بودن آن هر ساله در رودخانه ها غرق می شوند که می طلبد همه سازمان ها و مردم برای کاهش غرق شدگی ها به این معضل توجه ویژه داشته باشند.

مصلح تصریح کرد: طبق تحقیقات انجام شده شایع شدبیشتر آنها زمان غرق شدگی صبح زود و غروب آفتاب است که اغلب در رودخانه ها و مسیرهایی با شیب تند و عمق زیاد غرق می شود.

وی گفت: گرم شدن هوا شنا و استحمام در حاشیه رودخانه ها و سدها را افزایش داده است و گاهی مردم و خانواده ها بدون در نظر گرفتن عواقب آن به محیط هایی می روند که با آن منطقه جغرافیایی آشنایی ندارند. خانواده های زیادی برای اندوهگین شدن . .

مصلح بیان کرد: شرکت آب منطقه ای در سال های اخیر تابلوهای هشدار دهنده را در حاشیه رودخانه ها نصب کرده بود که متاسفانه توسط سارقان به سرقت رفت، اما باز هم به صورت جدی در تمامی نقاطی که حادثه خیز و باعث غرق شدگی می شوند، تابلویی را نصب کرده ایم تا شاهد باشیم. کاهش این حوادث تلخ که نیازمند همکاری دهیاران و شوراها برای افزایش آگاهی مردم منطقه در مورد خطر غرق شدگی است.

عابدینی رئیس آب منطقه ای شهرستان دانا گفت: کنار رودخانه بشار در چند سال گذشته به دلیل بی توجهی و آسان مثل این است که برخی خانواده ها برای یکدیگر در مسلخ هستند هموطنان چنان شد که با شروع فصل تابستان هر از چند گاهی اخباری از قربانیان نوجوانان و جوانان در این رودخانه باخبر می شویم.

عابدینی بیان کرد: گرمای شدید تابستان میل جوانان و نوجوانان را برای شنا در آب های پر سروصدا افزایش می دهد و وجود استخر در این مناطق احتمال غرق شدن را کاهش می دهد.

وی بیان کرد: جریان های گردابی زیر سطح به ظاهر آرام رودخانه ها، دمای پایین آب و ناسازگاری آن با بدن افراد، وجود اشیا یا سنگ های خطرناک در اعماق رودخانه که از دید مردم پنهان است، می باشد. مهم.بیشتر آنها علل مرگ و میر ناشی از غرق شدگی این است که بسیاری از جوانان و نوجوانان بدون توجه به این مشکلات شنا می کنند و حتی به علائم هشداردهنده در مناطق ممنوعه شنا که خانواده ها را ملزم به ماندن در کنار رودخانه ها و شنا می کند بی توجهی می کنند تا از دیده شدن عزیزانتان داغدار نشوند.

رئیس آب منطقه ای دنا گفت: امروز با تلاش اداره کل آب منطقه ای در نقاط پرخطری که موجب غرق شدگی در شهرستان دنا شده بود تابلوهای هشدار دهنده نصب کردیم و روند نصب تابلوها در سراسر استان ادامه خواهد داشت و امیدواریم ادامه داشته باشد. که مردم به هشدارهای این نشانه ها توجه کنند. توجه داشته باشید و از شنا در این مکان ها خودداری کنید.

پایان Message/82009
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید