نظارت بر رعایت اصول بهداشتی هنگام تهیه و توزیع غذا در مراسم ترحیم


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمد باباخانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اجرای ماموریت های ویژه در ایام ویژه ماه های محرم و صفر گفت: از این پس، تدارکات ویژه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، شهادت امام سجاد (ع)، شهادت حضرت رقیه، اربعین حسینی، رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی را داریم. (عج) و شهادت امام رضا (ع) شاهد رعایت حداکثری رهنمودهای بهداشتی باشیم در این ایام غم انگیز که اوج حضور عزاداران و زائران در بیت عصمت و طهارت (ع) مشهد داریم تا مشکلی پیش نیاید. برای زائران و اطرافیان امام رضا (ع).

وی ادامه داد: همچنین برنامه ریزی ویژه ای برای روزهای پایانی ماه صفر و ده روز استغفار در ایام اربعین حسینی تا شهادت امام رضا(ع) خواهیم داشت تا زائران رضوی با هیچ گونه برخوردی مواجه نشوند. در این ایام با مشکل مواجه شوید و مراسم عزاداری خود را بدون دردسر برگزار کنید.به سلامت به شهرهای خود بازگردید.

باباخانی با اشاره به اینکه دستورالعمل جدیدی برای ایام محرم و صفر امسال اعلام نشده است، تاکید کرد: برنامه های خود را طبق دستورالعمل قبلی پیش می بریم، اما توصیه می کنیم برای قرار گرفتن در شرایط بحرانی ناشی از ویروس کرونا. تشریفات تا حد امکان در فضای باز و بسته برگزار شود و در بازه های زمانی کوتاه برگزار شود و پذیرش ها بسته بندی شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید