نماز جمعه باید به دانشگاه و مرکز آموزش مردم تبدیل شود


حجت الاسلام سلمان گفت ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت:ما داریم می رویم وی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره اهمیت تبیین جایگاه ائمه جمعه و ائمه جمعه و تاکید رهبر انقلاب بر این موضوع، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در هر موضوعی دستورات حکیمانه ای داشته اند. آغاز می شود و در سال های گذشته نیز برای ائمه جمعه و در مورد نماز جمعه صادر شده پیام می فرستد.

و افزود: این بار پیام های ذکر شده به تفصیل بیشتر است. لازم به ذکر است دلیل بیانات مفصل رهبر انقلاب خطاب به ائمه جمعه این است که ایشان در گام دوم انقلاب و با توجه به مطالبات مردم، جوانان و آینده کشور و مبانی دقیق قرآن، دین و مطالبات معاصر جوانان و این شرایط ایجاب می کند که رهبر انقلاب برای تبیین اهمیت این امر توصیه هایی داشته باشند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه ائمه جمعه در تبیین مبانی دینی وظیفه بزرگی دارند، تصریح کرد: از آنجایی که آنها مبلغ دین هستند باید مسائل دینی را به روز به مردم ارائه کنند. ، روش فناورانه و جهانی است. باید تاکید کرد که این ویژگی خطیب دینی و امام جمعه به عنوان نماینده رهبر انقلاب است.

وی ادامه داد: صحنه جهانی و به روز دین کار بسیار سخت و مهمی است و در این راستا باید بررسی کنیم که آیا توانسته ایم دین را به روز کنیم تا دین آسیبی نبیند از یک سو و نیازهای جوانان و خواسته های مردم از سوی دیگر.» و اداره دولتی پاسخگو باشد.

خجت الاسلام ذاکر گفت: رهبر انقلاب در این راستا روش های مختلفی را بیان کردند و هم اهمیت مناسبت و هم مطالبات جوانان را بیان کردند. علاوه بر این، محور حرکت در استان‌ها، محوری وحدت‌بخش و محوری است که می‌تواند پاسخگوی مطالبات و شبهات علمی – فکری باشد.

او اضافه کرد: اکنون تردید در مسائل مختلف افزایش یافته است و مکاتب مختلفی مانند پلورالیسم، سکولاریسم، اومانیسم و ​​مکاتب دیگر باید برای مردم توضیح داده شود و مردم باید دریابند کدام مکتب منطقی تر است. روشن شدن سؤال مذکور مستلزم آن است که نماز جمعه به دانشگاه، مرکز بصیرت افزایی و مرکز فرهنگی مردم تبدیل شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تصریح کرد: این کار ایجاب می کند ائمه جمعه ظرفیت خود را افزایش دهند و مردم را دور خود جمع کنند و برای افزایش حامیان نظام تلاش کنند. البته باید به گونه ای رفتار کنند که همه دستگاه های اجرایی به این جایگاه اعتماد کنند و آن را از دست ندهند.

وی با تاکید بر شجاعت ائمه جمعه برای حل مشکلات مردم تاکید کرد: شجاعت ائمه جمعه در حل مشکلات بسیار مهم است. به خصوص زمانی که مسئولان استانی نمی توانند مشکلات را حل کنند. اما ائمه جمعه با شجاعت خود که ناشی از مبانی دینی و حرکت حکیمانه است، در تنویر افکار عمومی و آرامش آنها تأثیر بسزایی دارند.

این نماینده مردم در مجلس درباره دلیل شک دشمنان به جایگاه نماز جمعه گفت: دین ما دین انبیا و ائمه است و امام زمان (عج) صاحب دین است. . با توجه به غیبت حضرت خوجت، روحانیت به ویژه ائمه جمعه با رهبری رهبر انقلاب به عنوان نایب امام در آن زمان می توانستند نقش مهمی در گسترش دین داشته باشند. اگر بتوانند دین را به آنها برسانند، باید مردم را آگاه کنند و دین را برایشان توضیح دهند.

وی ادامه داد: دین سعادت دین و دنیا را می خواهد و به خوبی می تواند پاسخگوی شبهات مردم باشد. ائمه جمعه با تبیین دین برای جوانان و بی توجهی به افکار مسموم می توانند از گمراهی جوانان جلوگیری کنند. در واقع دلیل خشم دشمن ائمه جمعه و نماز جمعه حضور ائمه جمعه در تمام استان های کشور است. چرا با تبیین دین برای مردم به ویژه جوانان از به ثمر رسیدن نقشه های دشمن علیه مردم جلوگیری می کنند.

حجت‌الاسلام ذاکر استقلال و استقلال را از نظر قدرت سیاسی، اقتصادی و به‌ویژه فرهنگی از اختیارات جمهوری اسلامی می‌داند و می‌گوید: این استقلال از همین جا به دست می آید و دشمن حملات خود را به سکوی نماز جمعه تشدید می کند. به همین دلیل امام جمعه که در کنار کار فرهنگی برای رفع مشکلات مردم تلاش می کند بیشتر مورد هجمه دشمنان قرار می گیرد.

نماینده ارومیه در مجلس گفت: البته امام جمعه ای هم هست که نقش کمتری دارد و طبیعی است که دشمن مثل یک شکارچی مردم را فریب دهد و به تفکر غربی خیانت کند. بنابراین نقش ائمه جمعه بسیار مهم است و ائمه جمعه باید بتوانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید