نماینده ایران نزد وزیر خارجه آلمان: بر وضعیت معترضان در خیابان های کشور تمرکز کنید


نماینده ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در واکنش به قطعنامه ضد ایرانی و سخنان پوچ وزیر امور خارجه آلمان گفت: توصیه می کنم توجه خود را به هزاران معترض مسالمت آمیز در خیابان های آلمان معطوف کنید که خواهان اجتماعی بیشتر هستند. عدالت، اما با خشونت پلیس و نیروهای امنیتی سرکوب می شوند.

به گزارش ایرنا؛ فروزنده وادیتی، نماینده کشورمان در نشست ویژه شورای حقوق بشر در ژنو افزود: می خواهم به وزیر امور خارجه رژیم آلمان که امروز در نمایشی که علیه ایران خلق کرد، سخنرانی طولانی علیه کشور من کرد، بگویم: خانم وزیر! همان زنان و دختران ایرانی که امروز برای شما مهمتر از مردم خودتان شده اند، همچنان شاهد درد و رنج عزیزان خود هستند که قربانی سلاح های شیمیایی و تحریم های یکجانبه و تروریسم شما شده اند. آلمان به دلیل سابقه وحشتناک حقوق بشری خود از زمان جنگ جهانی دوم، مجاز نیست در مورد حقوق زنان و دختران ایرانی صحبت کند. زنان و دختران آلمانی، آمریکایی، فرانسوی، بریتانیایی سزاوار آزادی و زندگی شرافتمندانه بدون خشونت هستند.

این دیپلمات ارشد ایرانی در خصوص قطعنامه ضدایرانی ارائه شده از سوی آلمان در این نشست نیز گفت: ایران قطعنامه این نشست را که مبتنی بر فریب و دروغ است قاطعانه رد می کند و آن را اقدامی سیاسی می داند که مصداق بارز آن است. تلاش برای سوء استفاده از شورای حقوق بشر به عنوان ابزاری برای دستیابی به اهداف کوته بینانه توسط برخی مدافعان حقوق بشر.

وی افزود: ایران بر این باور است که این قطعنامه ماهیت کاملا مغرضانه دارد و واقعیت های ایران را منعکس نمی کند و به چندین حمله تروریستی علیه مردم ایران در ناآرامی های اخیر اشاره ای نکرده و از محکومیت این حملات تروریستی خودداری کرده و در واقع از خشونت استفاده کرده است. و از نفرت حمایت و ترویج می کند و جنایات و اعمال خرابکارانه توسط شورشیان را به عنوان اقدامات مسالمت آمیز معرفی می کند.

نماینده کشورمان افزود: ایران در پی درگذشت خانم مهسا امینی ضمن رد ادعاها مبنی بر اینکه ناآرامی‌های اخیر جنسیتی و ماهیت زنانه دارد، سیاست‌های پاسخگو و مسئولانه‌ای از جمله ایجاد چندین مکانیسم تحقیقاتی و تشکیل پرونده قضایی در پیش گرفته است.

عضو هیئت ایرانی با اشاره به نقش کشورهای غربی در ناآرامی ها گفت: تجمعات مسالمت آمیز در ایران به دلیل لشکرکشی گسترده رژیم های آلمان، آمریکا، انگلیس و فرانسه علیه مردم ایران به شورش تبدیل شده است. میزان خشونت شدید اغتشاشگران علیه شهروندان و مجریان قانون قابل توصیف نیست. تنها در سه روز هفته گذشته در جریان ناآرامی‌ها، ۴۴ افسر پلیس و شهروند عادی از جمله کیان پیرفلک کودک ۹ ساله در ۹ شهر توسط تروریست‌ها و شورشیان کشته یا مجروح شدند که ماهیت خشونت‌آمیز این به اصطلاح را تایید می‌کند. . به نام تظاهرات مسالمت آمیز است.

نماینده کشورمان در خصوص رویکرد کشورمان در برخورد با ناآرامی ها گفت: ایران با وجود حجم خشونت و ناآرامی، سیاست عدم استفاده از نیروی کشنده برای مقابله با اغتشاشات و تجمعات غیرقانونی را برای حفظ جان شهروندان و جلوگیری از تلفات در پیش گرفته است. . در ۲۳ آبان ماه دستوری از سوی وزیر کشور مبنی بر تشکیل کمیسیون تحقیق و تفحص از نمایندگان بخش دولتی و غیردولتی با رعایت اصل بی طرفی و استقلال برای احراز خسارات جسمی و مالی وارده به شهروندان صادر شد. .

نماینده کشورمان در سخنان خود سازوکار پیشنهادی در قطعنامه آلمان را قاطعانه رد کرد و اظهار داشت: ایران در حالی که سیاست پاسخگویی را در پیش گرفته است، سازوکار جدیدی را که از این پس بتوان عدم اجرای تعهداتش را پیش بینی کرد، به رسمیت نمی شناسد. وی از کشورهای عضو شورای حقوق بشر خواست که از اقدامات کشورهای غربی علیه ایران، اتخاذ سیاست مستقل و مخالفت با استفاده ابزاری از سازوکارهای بین المللی حقوق بشر حمایت نکنند.

ویدیاتی همچنین در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: ایجاد هرگونه سازوکار پژوهشی در این نشست اقدامی کاملا سیاسی، مخرب و غیرسازنده برای جمهوری اسلامی ایران است. ما از همه اعضای متعهد شورا که واقعاً ارزش حقوق بشر را درک می‌کنند و نمی‌خواهند شورا را به جایگاهی برای دستاوردهای سیاسی چند دولت غربی تقلیل دهند، می‌خواهیم به اعتبار شورا احترام بگذارند و به این پیش‌نویس رأی منفی دهند. وضوح.