نماینده مجلس: بانک ها تسهیلات ازدواج پرداخت نکردند


حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر در شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: با توجه به حمایت از تولید داخلی و با توجه به سیاست های شورای اسلامی شهر. اقتصاد مقاومتی و در کل سیستم نیاز به جایگزینی ماشین‌های فرسوده معدنی از تولید شرکت‌ها برای استفاده در داخل کشور است اما گاهی یا فناوری به مرحله مطلوب نرسیده یا تولید انبوه انجام نشده است و در این در صورتی که تولید جوابگوی مصرف و نیاز نباشد.

وی افزود: باید با آزادسازی واردات ماشین آلات معدنی از تعطیلی صنایع و معادن جلوگیری کنیم. در قانون بودجه اجازه واردات واگن مواد معدنی درجه دو را دادیم.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس تصریح کرد: باید از تولید داخلی حمایت کنیم و کمبود ماشین آلات را با واردات جبران می کنیم. در حوزه ماشین آلات معدنی دچار غفلت تاریخی هستیم و باید جبران کنیم.

وی بیان کرد: نقدینگی و اعتباری که صنایع و معادن برای انجام کار باید داشته باشند یکی از ضروریات است، مسائلی مانند تورم و قیمت دلار با مشکل نقدینگی بخش خصوصی به ویژه معادن و صنایع کوچک مواجه است. بودجه باید حمایت های لازم را انجام دهد و این نقدینگی را تضمین کند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس افزود: تکلیف بانک ها از نظر نقدینگی مشخص است هرچند در برخی حوزه ها مانند جمعیت و قانون خانواده، وام زوج های جوان و … کاستی هایی وجود داشت اما دولت باید نظارت و پیگیری جدی این معضل برای تامین نقدینگی لازم در قالب اعتبارات اشتغال زایی بودجه ای در اختیار واحدهای صنعتی و معدنی قرار گیرد.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید