نماینده وزارت آموزش و پرورش از “شاد” برای ایجاد جریان مطالعاتی تقدیر کرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، علی باقرزاده مشاور و نماینده وزیر آموزش و پرورش در طرح شاد صبح امروز سه شنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱ به همراه جمعی مدیران و کارکنان این وزارتخانه با حضور در مرکز مانیتورینگ، متخصصان بسترهای دیجیتال همراه اول ضمن آشنایی با زیرساخت ها و مسائل فنی این طرح، در جریان آخرین آمار و وضعیت فعلی آن در فضای آموزشی کشور قرار گرفتند. . همراه.

هیأت بازدیدکننده از این مرکز تخصصی مانیتورینگ پلتفرم دیجیتال پس از گذر از خط مباحث شبکه و زیرساخت و همچنین امنیت شبکه به بخش «شاد» رسیدند و طی آمار، ۲۶ میلیون نصب، ۱۱ میلیون کاربر فعال روزانه، ۱۳ میلیون کاربران فعال هفتگی و همچنین ۱۸ میلیون کاربر فعال ماهانه.

شاد به عنوان بزرگترین اپلیکیشن تعاملی کشور، پس از دوران قرنطینه کرونا و تعطیلی مدارس، به سرعت توسط اولین ماهواره توسعه و در اختیار آموزش و پرورش کشور قرار گرفت تا تعامل دانش آموزان با روند آموزشی فراهم نشود. منقطع.

این پلتفرم که به یکی از اکوسیستم های دیجیتالی بزرگ کشور تبدیل شده است، به سرعت مورد توجه مخاطبان خود قرار گرفت و در مدت زمان بسیار کوتاهی جایگزین سیستم آموزش حضوری شد و اکنون به لطف مدارس رو در رو هستند، به یک بستر اضافی برای سیستم آموزشی تبدیل شده است.رویکرد تغییر کرده است.

پس از این بازدید، در جلسه هماهنگی و مدیریت ناظران فنی و بهره برداران این طرح، علی باقرزاده با تاکید بر شکل گیری دوران جدید شهروندی اظهار داشت: فکر می کنم در نظام آموزشی همچنان به همان سنتی و سنتی مشارکت می کنیم. مدل فیزیکی در اگر مخاطبان ما وارد اکوسیستم متفاوتی شده اند و باید به فکر مدیریت جدید باشیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه خلاء موجود منجر به سیاست گذاری توسط دیگران در این فضای جدید شده است، گفت: مخاطبان ما اکنون شهروندان این اکوسیستم جدید و با کمک عوامل فنی و توسعه دهندگان خوشحال هستند که با فضاها و ابزارهای جدید آشنا هستیم باید به فکر توسعه مدل حکمرانی باشیم.

وی ایجاد تغییرات ساختاری اساسی در وزارت آموزش و پرورش در راستای تعهد به اکوسیستم جدید را ضروری دانست و با بیان اینکه مقوله سواد مانند گذشته محدود به خواندن و نوشتن نیست، تصریح کرد: با در نظر گرفتن مفاهیمی از این قبیل. به عنوان بی سوادی جدید باید سعی کنیم الگوهای سوادآموزی را اصلاح کنیم قبل از آن بیایید آموزشی باشیم زیرا فضای مجازی همه عناصر را تغییر داده است.

باقرزاده خاطرنشان کرد: اهمیت این موضوع را می توان در سخنان رهبری دانست که فرمودند اگر امروز رهبر انقلاب نبودم قطعا رئیس فضای مجازی کشور می شدم. را نیز می توان یافت.

نماینده وزیر آموزش و پرورش در طرح شاد با اشاره به قابلیت های این اپلیکیشن تصریح کرد: اکوسیستم شاد موقعیت های یادگیری خوب و جذابی را فراهم می کند. یکی از این نمونه های ارزشمند و تحسین برانگیز «مسابقه ماه مجلس» است که در قالب یک بازی که یکی از مختصات اکوسیستم جدید است، روند یادگیری را ارتقا می دهد.

با تاکید بر غنی سازی محتوای شاد، فتح بابی در این جلسه برنامه ها، پیشنهادها و راهکارها را به حاضران و نمایندگان وزارت آموزش و پرورش ارائه کرد.