نیاز اداره کل فنی و حرفه ای خراسان شمالی به استخدام ۵۰ مربی جدید


مهدی رحمدل مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی در گفت وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل نیروهای فنی و حرفه ای استان در بخش دولتی ۱۸۰ نفر است که به صورت رسمی مشغول به کار هستند. قرارداد، قرارداد، مربی و قالب کار. آنها آن را انجام می دهند.

وی گفت: در ۱۰ سال گذشته ۴۳ نفر از این اداره کل از بخش دولتی خارج شده اند اما در این مدت نتوانستیم مجوز جذب یا جذب سرباز جدید بگیریم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی افزود: این اداره کل در تلاش است تا مجوز استخدام ۱۵ نفر را بگیرد.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه ۵۵ مربی رسمی، قراردادی، حق التدریس و نظامی در استان در مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور در استان فعالیت می کنند، تصریح کرد: اگر بخواهیم کل استان را در حوزه تامین پوشش دهیم. آموزش فنی و حرفه ای دانشجویان علاقه مند و برای رعایت عدالت اجتماعی در استان نیازمند جذب ۵۰ مربی جدید هستیم.

وی گفت: مربیان مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان ها در زمینه های فنی، مهندسی و کشاورزی آموزش می دهند.

رحمدل گفت: با توجه به اینکه تعهدات آموزشی این اداره کل به ۵۰ درصد افزایش یافته است، در عین حال همچنان منتظر صدور مجوز استخدام نیرو هستیم، لذا در حال حاضر برای انجام تعهدات آموزشی، تصمیم گیری برای جذب اساتید مدعو در دستور کار قرار دارد

وی گفت: به این ترتیب مشمولان دستگاه های دولتی، صنایع و صنوف که دارای مهارت باشند می توانند در سامانه سام ثبت نام کنند و پس از تایید صلاحیت فنی، پروانه تدریس برای آنها صادر می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی گفت: نیروهای مورد تائید می توانند از مراکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای استان به صورت تعهدنامه مهارتی و یا در قالب خرید خدمت، دانش آموزان واجد شرایط را تربیت کنند.

وی بیان کرد: مربیان آموزشی در قالب تعهد مهارتی به عنوان مربی افتخاری نامیده می شوند و در حال حاضر ۴۰ مربی آموزشی به عنوان مربی افتخاری با این اداره کل همکاری دارند.

رحمدل در پایان خاطرنشان کرد: درخواست جذب ۱۵ نفر برای جذب مربی در قالب خرید خدمات را ارائه کرده ایم که با جدیت در تلاش هستیم تا مجوز جذب آنها را بگیریم.

انتهای پیام/ س
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید