هایما اس ۷ فردا ۱۷ آبان در بورس عرضه می شود – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، ۱۶ شهریورماه و در جریان عرضه اولین محصول ایران خودرو در بورس ایران، ۳۰۰ دستگاه هایما S7 مشکی و ۲۰۰ دستگاه هایما S7 سفید در بورس عرضه شد.

اکنون پس از گذشت دو ماه، ایران خودرو خود را برای عرضه مجدد این محصول در بورس کالا آماده می کند، این بار ۲۰۰ دستگاه S7 مشکی و ۵۰ دستگاه S7 مشکی سفارشی از ۱۷ آبان ماه به فروش می رسد. موعد تحویل این محصولات ۱۶ دسامبر یعنی ۳۸ روز خواهد بود.

قیمت پایه هایما S7 مشکی ۷۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و هایما S7 مشکی سفارشی مجهز به جک رک برقی عقب ۷۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است که شامل ۱۳ درصد قیمت نهایی خودرو بابت مالیات اضافه شده است. هزینه های ارزشی و حقوقی به اضافه هزینه های بیمه و شماره گذاری و هزینه های ثابت به مبلغ ۴ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۵۰ تومان اضافه می شود.

در مشخصات دو گروه خودروهای ذکر شده، هر کد ملی (خریداران واقعی) حق سفارش یکی از کدهای ارائه شده در تاریخ عرضه به بازار و برای یک خودرو را دارد. علاوه بر این، خریداران باید ۱۸ سال یا بیشتر داشته باشند و کسانی که در فروش قبلی با موفقیت خرید کرده اند نمی توانند سفارش ثبت کنند.

علاوه بر این، خریداران برای ادامه فرآیند خرید باید همزمان با تسویه مبلغ تراکنش در صرافی (حداکثر تا پایان مدت تسویه مجاز مبادله) با مراجعه به سایت فروش محصولات ایران خودرو و در زمان مشخص شده با پیامک (تکمیل پرداخت هزینه اقلام حقوقی) مطلع می شوید، علاوه بر انتخاب یکی از نمایندگی های مجاز، بیمه گر مورد نظر خود را در سایت انتخاب کرده و اقدام نمایید. هزینه ها را واریز کنید

چگونه در بازار خودرو بخریم؟

متقاضیان خرید این خودروها در بورس کالا باید ابتدا کد معاملات بورس کالا را دریافت کنند. راه دریافت کد بورس کالا نیز به این صورت است که متقاضیان به هر یک از کارگزاران مجاز مراجعه کرده و کد بورس کالا را به صورت آنلاین یا حضوری دریافت می کنند. البته باید از قبل در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت کرده باشند.

متقاضیان پس از دریافت کد بورسی نسبت به افتتاح حساب نمایندگی اقدام نمایند. حساب نمایندگی، حسابی است که پس از شرکت خریدار در فرآیند رقابت و خرید کالا، به بورس کالا امکان برداشت از این حساب را می دهد و بدین ترتیب فرآیند تسویه انجام می شود.

نکته قابل توجه این است که برای خرید خودرو باید ۳۰ درصد قیمت پایه خودرو در حساب خریدار موجود باشد. بدین ترتیب در هنگام ثبت سفارش، این مبلغ در حساب پروکسی تا پایان مراحل حراج مسدود می شود.

پس از نهایی شدن ثبت سفارش خریداران در روز تحویل و فرآیند مناقصه، خریداران بر اساس قیمت پایه در فرآیند مناقصه شرکت و در صورتی که تقاضا بیشتر از عرضه باشد، به عنوان مالیات بر ارزش افزوده نیز در مسابقه شرکت خواهند کرد. بر اساس قیمت نهایی، خریدار ثبت نام و خرید خود را در سامانه نهایی کرده است.