هشدار شیوع ویروس کرونا در سمنان/ استان شاهرود نیز زرد بود – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر ، بر اساس آخرین اطلاعیه وزارت بهداشت بر اساس آمار ارسالی از سوی دانشگاه های علوم پزشکی سمنان و شاهرود، شهر سمنان در ابتدای هفته جاری در وضعیت تاج زرد یا اخطار باقی مانده است. . آمارها از افزایش شیوع ویروس کرونا در استان سمنان حکایت دارد زیرا تعداد شهرهای زرد نسبت به هفته های گذشته افزایش یافته است.

شهر شاهرود نیز در جدیدترین رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا در وضعیت زرد قرار گرفته است، بنابراین در کنار مهدی شهر و سمنان، سه لکه زرد رنگ نقشه کرونا استان سمنان را تشکیل می دهند.

شهر سرخجه برای پنجمین هفته متوالی در رنگ نارنجی است و به نظر نمی رسد به این زودی ها باشد. می بینم روی صورتش رنگ زرد می بیند.

وضعیت نارنجی در واقع یک هشدار جدی است و نشان دهنده انتشار ویروس در جامعه است.

در حال حاضر میامی نیز در شرق استان سمنان، جنب دامگان، در ایالت آب، گرمسار و آرادان همچنین در غربی ترین نقاط استان سمنان در وضعیت آبی تاجی قرار دارند اما به دلیل زرد شدن سمنان و شاهرود به طور ناگهانی قسمت قابل توجهی از نقشه استان سمنان زنگ زده است که هشداری جدی را نشان می دهد.

رعایت پروتکل های بهداشتی، دوری از تجمعاتی که در آن رعایت پروتکل هایی مانند گردش هوا امکان پذیر نیست، شستن و ضدعفونی دست ها از جمله توصیه های بهداشتی به مردم استان سمنان است.

چهار شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۸۸ شهر در وضعیت زرد و ۲۳۰ شهر در وضعیت آبی قرار دارند. بر اساس این آمار تعداد شهرهای نارنجی استان نسبت به هفته گذشته تغییری نکرده است.