هنر بطالت


چه رابطه ای بین استراحت و خلاقیت وجود دارد و چگونه لحظات بی تحرکی می تواند بهره وری ما را افزایش دهد؟ در اینجا، افراد خلاق توضیح می‌دهند که چگونه استراحت الهام‌بخش کار آن‌ها به‌عنوان هنرمند است و چرا کاهش سرعت نقش کلیدی دارد

برخی از خلاق ترین افراد تاریخ، موفقیت هنری خود را به لحظات بیکاری مرتبط می دانند. به عنوان مثال، موتزارت یک بار توضیح داد که چگونه ملودی های جدید را در حالی که در رستوران غذا می خورد، بعد از غذا به خانه راه می رفت یا برای خواب آماده می شد تصور می کرد.

مانند یک جرقه نور غیرمنتظره، اغلب نمی توان گفت که چه زمانی یک انفجار ناگهانی الهام می آید و ما را با یک ایده، فکر یا تحقق جدید جدید متوقف می کند. خلاقیت، در واقع، هم یک شاهکار اسرارآمیز و هم جادویی است.

در مقاله ای در مجله نیویورک تایمزتیم کریدر، مقاله‌نویس و کاریکاتوریست، از رابطه درونی بین استراحت و خلاقیت استفاده می‌کند: «بی‌کاری فقط یک تعطیلات، یک تفریط یا یک رذیله نیست. به همان اندازه که ویتامین D برای بدن ضروری است برای مغز ضروری است.

او می نویسد: «فضا و سکوتی که بیکاری فراهم می کند، شرط لازم برای عقب ماندن از زندگی و دیدن کامل آن، ایجاد ارتباطات غیرمنتظره و انتظار برای صاعقه های تابستانی وحشی الهام است».

کریدر نتیجه می گیرد که به طور متناقضی برای انجام هر کاری ضروری است.

خلاقیت در شکوفایی کامل

هنگامی که قرنطینه در مارس ۲۰۲۰ آغاز شد، بسیاری از مردم در سراسر بریتانیا با افزایش زمان از کار افتادگی و کاهش قابل توجه سرعت زندگی خود مواجه شدند. با این کار، بسیاری نیز از قرنطینه به عنوان فرصتی برای یادگیری چیزهای جدید استقبال کردند.

یک نظرسنجی از ۱۰۰۰ زن در بریتانیا، که توسط گلفروش آنلاین سرناتا فلاورز انجام شد، نشان داد که نیمی از شرکت کنندگان آن در طول همه گیری همه گیر به سرگرمی جدیدی دست زدند، به طوری که ۶۷ درصد آنها حداقل یک بار در هفته مهارت های جدید خود را تمرین می کردند و یک مهارت جدید یا یاد می گرفتند. شروع به یک سرگرمی، حتی توسط بهداشت عمومی انگلستان به عنوان وسیله ای برای مدیریت سلامت روان بسیار توصیه شد.

علم جالبی نیز در پشت این موضوع نهفته است. مطالعه‌ای که در مورد مفهوم «سرگردان ذهن» توسط دانشگاه یورک و دانشگاه کالیفرنیا انجام شد، نشان داد که بیش از ۴۰ درصد از ایده‌های خلاقانه در زمان استراحت و استراحت ایجاد می‌شوند – زمانی که ذهن ما آزاد است تا استراحت کند و سرگردان باشد.

این تحقیق نشان می‌دهد که بخش‌هایی از مغز انسان که خلاقیت را تحریک می‌کنند، زمانی که ما نیازی به تمرکز نداریم، فعال‌تر هستند و لحظاتی از خلاقیت و نوآوری در زمان استراحت رخ می‌دهد.

بنابراین، خلاقیت، چه به‌عنوان یک بیان، کار، درمان (یا همه موارد فوق) وجود داشته باشد، مسلماً بدون سطحی از استراحت و بیکاری نمی‌تواند در شکوفایی کامل وجود داشته باشد.

زیبایی به تعویق انداختن کار

Judith Achumba-Wöllenstein یکی از بنیانگذاران و مدیر خلاق مجله روانشناسی مد است. هاجینسکی.

جودیت با تکیه بر پیشینه خود در روانشناسی شناختی توضیح می دهد که در لحظاتی که ذهن ما متمرکز نیست، یا زمانی که در حال انجام کارهای تکراری هستیم، مانند شستن ظرف ها یا گوش دادن به پادکست، به بخش هایی از مغزمان دسترسی پیدا می کنیم که بسیار پیچیده تر هستند. .

او می گوید این زمانی است که ذهن ما قادر به جمع آوری اطلاعات و ایجاد راه حل های جدید است.

جودیت می‌گوید: «من همیشه دویدن را دوست داشتم، بنابراین اغلب زمانی که در حال دویدن هستم به راه‌حل‌هایی فکر می‌کنم.

“گاهی اوقات، من معطل کار هستم، اما اغلب، در آن لحظات به تعویق انداختن است که پاسخ مشکلی را پیدا می کنم که تمام شب را برای حل آن بیدار مانده ام.”

جودیت با بررسی ارتباط نزدیک بین استراحت و خلاقیت، خاطرنشان می کند: «استراحت اغلب شامل فرآیند پاکسازی دنیای درونی ما است. در بسیاری از مواقع، کاری که ما انجام می‌دهیم از آن نوع نیست که کسی بتواند آن را ببیند. این کار درونی ایجاد روابط و هویت ماست.

جودیت می‌گوید: «وقتی از مراقبت از دنیای درون خود غفلت می‌کنیم، می‌تواند ما را در فرآیند خلاقیت باز دارد.

او می افزاید که استراحت در اشکال و اندازه های مختلف برای افراد مختلف در زمان های مختلف وجود دارد.

برای او، همیشه به شکل سنتی نشستن و بلند کردن پاهایش پرشور نیست، اما می‌تواند شبیه دنبال کردن یک پروژه جدید، کار از صمیم قلب بر روی چیزی که در مورد آن است، یا گذراندن وقت در اجتماع به نظر برسد.

ارزش حاشیه

جاشوا لوک اسمیت، شاعر، تهیه‌کننده و موسیقی‌دان، توضیح می‌دهد: «به استراحت به‌عنوان حاشیه‌های اطراف صفحه کتابی که در حال خواندنش هستم فکر می‌کنم».

او می گوید: کلمات مهم هستند، اما بدون حاشیه، به یکدیگر برخورد می کنند و بی معنی هستند.

جاشوا ادامه می‌دهد: «وقتی استراحت می‌کنم، نظم و زمینه‌ای را پیرامون هر کاری که انجام می‌دهم ایجاد می‌کنم. من به عنوان پاداش آرام نمی گیرم، بلکه برای بازگشت به بیان اصلی طراحی انسانی. من یک موجود هستم، نه یک انجام.»

جاشوا در توصیف ریتم‌های استراحت در زندگی روزمره‌اش می‌گوید: «هر روز صبح، پیش همسر و دخترم از خواب بیدار می‌شوم، فقط برای اینکه در سکوت باشم.

«یک عبارتی وجود دارد که در اطراف، به‌ویژه در میان کارآفرینان جوان دیده‌ام که می‌گوید «هرگز کار نمی‌کنم». تحسین برانگیز و اختصاصی به نظر می رسد، اما من فکر می کنم این آخرین چیزی است که هر یک از ما دوست داریم دوستان و خانواده مان در زمانی که ما رفتیم درباره ما بگویند.

“سوال “چگونه می خواهم کسانی که بیشتر دوستشان دارم مرا به خاطر بسپارند؟” قطب نما است که مرا از مشغول بودن و سوختن دور می کند.» او می گوید.

در نهایت، او نتیجه می گیرد، این مردی است که حاضر، در دسترس، سپاسگزار و دوست داشتنی بود.

جزر و مد ایجاد

هنرمند تجسمی چند رشته ای، لوئیس سکو، از این باور فلسفی خلق می کند که هنر ما را به چیزی بزرگتر از خودمان متصل می کند.

در حالی که تجربه او از استراحت از زمان مادر شدن تا حد زیادی تغییر کرده است، لوئیس زمانی که در حال خلق کردن است بیشتر احساس آرامش می کند.

او می‌گوید: «وقتی طراحی خط را تمرین می‌کنم، با رنگ‌ها بازی می‌کنم یا هنر را تجربه می‌کنم، یک حس واقعی آرامش، آرامش و یکپارچگی در درون من وجود دارد.

برای او، ایده های خلاقانه آزادانه در لحظات بیکاری و خلبان خودکار روزش، مانند زمانی که در حال رانندگی است یا در رختخواب دراز می کشد، به ذهنش خطور می کند.

او می‌گوید: «استراحت عمل به دست آوردن انرژی بیشتر و احساس کامل بودن است.

لوئیس در مورد اینکه چگونه استراحت به عنوان یک هنرمند به کارش کمک می‌کند، فاش می‌کند: “اگر استراحت بخشی از جزر و مد زندگی من نبود، خلق کردن برایم واقعاً سخت بود.”

لوئیس در جستجوی و یافتن زیبایی در دنیای اطرافش، در حین راه رفتن به دنبال پالت های رنگی منحصر به فرد، صخره ها و مناظر جذاب است.

او به یاد می آورد: «این بقیه چیزهایی است که مستقیماً روی کار من تأثیر می گذارد.

لوئیس با بیان یک کلمه حکیمانه گرم برای هر کسی که با فرسودگی شغلی دست و پنجه نرم می کند، پیشنهاد می کند: “چرا فهرستی ذهنی یا فیزیکی از همه چیزهایی که به شما احساس زنده بودن می دهد تهیه نکنید و عملاً بتوانید آنها را در هفته خود ترکیب کنید؟”

او توصیه می‌کند فهرستی از اقدامات را به دنبال این جمله بنویسید: «وقتی بیشتر احساس آرامش می‌کنم…» سپس، حتی اگر فقط برای پنج دقیقه در روز باشد، عادت کنید که آن چیزها را در اولویت قرار دهید.برای ارتباط با یک مربی زندگی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه خلاقیت می تواند رفاه شما را افزایش دهد به lifecoach-directory.org.uk مراجعه کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر