هنوز در خانه کار می کنید؟ از هر 10 کارگر از راه دور 7 نفر احساس انزوای اجتماعی می کنند


نیویورک – بیش از یک سال پس از تغییر کار به کار از راه دور ، از هر 10 کارمند ، هفت نفر در مقایسه با حضور در دفتر احساس تنهایی بیشتری می کنند. این بر اساس یک نظرسنجی اخیر از 2000 آمریکایی کارگر در خانه است که تأثیر اجتماعی دور بودن بیش از یک سال از محل کار را بررسی کرد.

کار از راه دور با هم ماندن

بسیاری از موارد ساده مانند جلسات حضوری (39 درصد) ، جشن های اداری (35 درصد) و ساعات شادی پس از کار (34 درصد) را از دست داده اند. برای افرادی که به تازگی یک موقعیت دور افتاده اند کار آسانی نبوده است. در مقایسه با آموزش حضوری ، فقط چهار درصد از نیروهای جدید احساس می کنند که فرایند مجازی شدن آسان است. دیگران دلیل این امر را عدم اطلاع از نحوه ارتباط با همکاران خود دانستند.

این نظرسنجی که توسط OnePoll به نمایندگی از Volley انجام شد ، نشان داد 63 درصد احساس می کنند که با تیم خود تعامل کمتری دارند ، زیرا متوسط ​​کارکنان تا آگوست 2020 احساس می کردند که ارتباط ندارند.

بازگشت نهایی به دفتر ممکن است ناخوشایند و ناراحت کننده باشد

تنها 14 درصد از پاسخ دهندگان می گویند در مورد معاشرت با همکاران خود اطمینان بیشتری دارند. تقریباً همین تعداد (16٪) معتقدند که گردهمایی های ناگهانی در دفتر کار ناخوشایندی نخواهد بود ، زیرا 82 درصد از پاسخ دهندگانی که احساس ناراحتی می کنند از حضور در آنها صرفاً به همین دلیل اجتناب کرده اند.

علاوه بر این ، دو سوم آنها مستقیماً با شخصی کار می کنند که نمی تواند از لیست اصلی آنها خارج شود و فقط با نام او شناخته شود.

بنابراین تیم ها چگونه می توانند به این موضوع رسیدگی کنند؟ از هر پنج نفر ، سه نفر چیزی در کیفیت ارتباط با همکاران خود ندارند و 77 درصد موافق هستند که ارتباط بهتر منجر به فرهنگ کاری بهتر می شود.

جاش لیتل ، بنیانگذار و مدیر عامل Volley ، در بیانیه ای می گوید: “دو چالش اصلی در کار از راه دور ، فقدان ارتباط و تنهایی است.” “ما هر روز این نگرانی ها را می شنویم. به همین دلیل است که مردم به دنبال راه حلی مانند Volley می گردند – برای بهبود ارتباط و افزایش ارتباط. “

مشکلات کار در خانه

کار از راه دور با هم ماندن

از آنجایی که یک کارمند معمولی در طول روز بین سه ابزار ارتباطی کاری جابجا می شود ، فقط 13 درصد از تعداد پیام های صندوق ورودی خود غافل نمی شوند. بیش از سه نفر از هر پنج نفر (64٪) چت و ایمیل را از ملاقات حضوری دشوارتر می دانند ، زیرا 72 درصد معتقدند که فقط آنچه شما می گویید مهم نیست ، بلکه نحوه بیان آن نیز اهمیت دارد.

اگرچه تقریباً همه کارگران (91)) حداقل یک بار در روز پیامها و ایمیلها را برای وضوح مجدد تایپ می کنند ، اما 87 درصد آنها هر هفته ارتباطات نادرست را تجربه می کنند و تقریبا نیمی (47)) می گویند که این اتفاق چهار بار یا بیشتر در هفته رخ می دهد. در حالی که با چالش های چت و ارسال ایمیل روبرو هستیم ، تنها 15 درصد از زمان خود را در جلسات در طول همه گیری کاهش داده است.

در حقیقت ، بیش از هفت نفر از هر 10 (73)) هر زمان که به دنبال برقراری ارتباط مهم هستند ، تماس ویدیویی را پیش فرض می کنند.

لیتل می افزاید: “داده ها نشان می دهد که ابزارهای ارتباطی موجود آن را قطع نمی کند.” “آنها برای دنیایی قدیمی با نیازهای مختلف ساخته شده اند. تیم های امروزی به شیوه جدیدی برای برقراری ارتباط نیاز دارند که به آنها غنای تعامل رو در رو در قالب ناهمزمان را می بخشد. “

دیدگاهتان را بنویسید