هیچ برنامه ای برای تماس بایدن و پوتین وجود ندارد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «کارین ژان سخنگوی کاخ سفید روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “در حال حاضر برنامه ای برای تماس با جو وجود ندارد.” بایدنهیچ رئیس جمهور ایالات متحده با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال گفت‌وگوی سران آمریکا و روسیه پس از تماس تلفنی وزرای خارجه دو کشور، گفت: تا جایی که گفت‌وگو یا برنامه‌ای برای گفت‌وگو باشد، برنامه‌ای برای گفت‌وگو نداریم. رئیس جمهور با رئیس جمهور پوتین تماس بگیرد.”

سخنگوی کاخ سفید همچنین به گفتگوی تلفنی اخیر وزرای خارجه روسیه و آمریکا اشاره کرد و آن را نشانه جدیت واشنگتن در حل مشکلات دوجانبه با روسیه دانست.

ساعاتی قبل از «آنتونی پلک می زنموزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که باسرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، گفتگوی صریح درباره بازگرداندن زندانیان آمریکایی از جمله «پل ویلان» و «بریتانی گرینر» به خاک آمریکا داشته است.

از سوی دیگر از این رو گزارش ها، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه به درخواست آنتونی پلک می زنموزیر امور خارجه آمریکا با وی گفت و گوی تلفنی داشت و پیشنهاد کرد که در مورد تبادل اسرا به «دیپلماسی سکوت» بازگردیم.

به گفته لاوروف وزارت خارجه روسیه از پلک می زنم وی خواستار پرهیز از گمانه زنی و اخبار جعلی در رسانه ها شد.

از سوی دیگر، پلک می زنم دار با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: صبح امروز با لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفتگو کردم. گفتگوی صریح داشتیم. من کرملین را تحت فشار قرار دادم تا پیشنهاد مهمی را که برای آزادی پل ویلان و بریتانی گرینر ارائه کردیم، بپذیرد. پلک می زنم وی همچنین تصریح کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در اشغال اوکراین شکست خورده است و این کشور یک کشور مستقل و مستقل باقی خواهد ماند.