واشنگتن و تل آویو آنقدر قوی نیستند که بتوانند برنامه های خود را در ایران اجرا کنند


مشاور رهبر جمهوری اسلامی ایران در امور بین الملل در گفت و گوی اختصاصی با شبکه المیادین به بررسی مسائل مختلف منطقه پرداخت و گفت: واشنگتن و تل آویو آنقدر قدرتمند نیستند که بتوانند برنامه های خود را در ایران و ایران پیاده کنند. مردم اجازه نخواهند داد

به گزارش ایرنا، علی اکبر ولایتی مشاور رهبر جمهوری اسلامی ایران در امور بین الملل در گفت و گو با شبکه المیادین گفت: ارتباط بین اجزای جبهه مقاومت بسیار خوب است و غربی که متحد نیست.»

وی افزود: ایران در قلب جبهه مقاومت قرار دارد و با یمن، لبنان، سوریه، فلسطین و عراق همکاری می کند.

ولایتی همچنین با اشاره به ناآرامی های اخیر در ایران گفت: اتفاقات ایران تاسف بار بود، اما این موضوع چه ربطی به گروه مسلح بارزانی دارد که از خارج آمده و مردم کرد ما را به خاک و خون می کشد؟ در اتفاقات اخیر ایران خارجی ها به دنبال بهانه هستند و این طبیعی نبود.

ولایتی ادامه داد: واشنگتن و تل آویو آنقدر قوی نیستند که بتوانند برنامه های خود را در ایران پیاده کنند و ملت ایران به آنها اجازه نمی دهد.

وی در بخشی دیگر از بیانیه خود گفت: در هفته های اخیر داعش از عراق به افغانستان منتقل شده تا ابزاری در دست آمریکایی ها باشد و آمریکایی ها می خواهند در جایی باشند که بتوانند ثروت دیگران را غارت کنند. کشورها.

وی همچنین به شکست های غرب در مذاکرات برای بازگشت به برجام اشاره کرد و خاطرنشان کرد: اروپایی ها سیاست مستقلی داشتند اما امروز تابع واشنگتن هستند. غربی ها معتقدند جهان تک قطبی است و آمریکا یک ابرقدرت.

مشاور رهبر جمهوری اسلامی ایران همچنین به بحث مذاکره با عربستان پرداخت و تاکید کرد: ما با عربستان همسایه هستیم و باید با هم زندگی کنیم و سفارتخانه ها باید در هر دو کشور فعال باشند تا اختلافات را در یک چارچوب حل کنند. راه بهتر.”

ولایتی درباره عراق نیز گفت: ما از عراق به عنوان یک دوست و برادر حمایت می کنیم و امیدواریم که نقش تاریخی خود را بازیابد.

وی در بخشی دیگر از بیانیه خود با اشاره به پرونده تعیین مرزهای دریایی لبنان و فلسطین اشغالی نیز خاطرنشان کرد: ما از لبنان حمایت می کنیم و باید خط مرز دریایی مشخص شود و اسرائیل از منطقه مرزی دریایی لبنان عقب نشینی کند.