واکنش های بین المللی به پیروزی داسیلوا در انتخابات برزیل – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه الیوم، پیروزی «لولا داسیلوا» در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل با واکنش های بین المللی همراه شد.

بر اساس این گزارش، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا گفت که واشنگتن خواهان همکاری با لولا داسیلوا بوده و انتخابات ریاست جمهوری برزیل آزاد و منصفانه بوده است.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه به لولا داسیلوا تبریک گفت و گفت انتخاب او به عنوان رئیس جمهور برزیل صفحه جدیدی در تاریخ این کشور باز خواهد کرد.

دقایقی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری برزیل، مکرون در توئیتی نوشت: با هم نیروهای خود را برای رویارویی با چالش های مشترک و پیوندهای دوستی بین دو کشور متحد خواهیم کرد.

علاوه بر این، رهبران کوبا، بولیوی، ونزوئلا، مکزیک، کلمبیا و آرژانتین با ارسال پیام هایی پیروزی داسیلوا را در انتخابات ریاست جمهوری برزیل تبریک گفتند.

لازم به ذکر است که «لولا داسلف» نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل در برابر «ژایر بولسونارو» رئیس جمهور فعلی این کشور به پیروزی رسید.

با شمارش ۹۹.۵ درصد آرا در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل، لولا داسیلوا ۵۰.۸۶ درصد و بولسونارو ۴۹.۱۴ درصد آرا را به دست آوردند.

در همین راستا کمیسیون عالی انتخابات برزیل از پیروزی لولا داسیلوا در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل روز یکشنبه برگزار شد و مردم برزیل برای انتخاب رئیس جمهور و فرماندار بعدی ۱۲ ایالت پای صندوق های رای رفتند.

لولا داسیلوا برای یک دوره چهار ساله ریاست جمهوری برزیل را بر عهده گرفت و پیش از این بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ این سمت را بر عهده داشت.