پذیرش نسخه الکترونیکی توسط جامعه پزشکی قابل توجه بوده است


بیست و سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات بهداشتی، پزشکی، دارویی و آزمایشگاهی ایران از سوم تا ششم در محل نمایشگاه های بین المللی کرداد تهران برگزار شد.

این نمایشگاه فرصتی متفاوت برای آشنایی با ابعاد مختلف این صنعت و بهترین کاربردها در تبادل اطلاعات است، یعنی همان جنبه ای که باید مورد پسند وزارت درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد و تمام موارد لازم. باید از فعالان این صنعت حمایت شود تا ایران نیز به تدریج در این عرصه به مرزهای رونق و خودکفایی نزدیک شود.

استقبال شرکت های ارائه دهنده خدمات مختلف در این زمینه نیز در این نمایشگاه نقش بسزایی داشتند و پلتفرم سلامت بکرات به عنوان تنها نماینده اکوسیستم استارت آپی ایران که دستی در پرونده الکترونیک سلامت و نسخه نویسی دارد در این نمایشگاه حضور خواهد داشت. انجام شده.

بقراط به عنوان یک پلتفرم مراقبت های بهداشتی که در شرف تبدیل شدن به یک بیمارستان مجازی است، خدمات مراقبت های بهداشتی ضروری یکپارچه و جامع مانند مدیریت مطب و کلینیک، پرونده الکترونیک سلامت، نسخه های الکترونیکی، رزرو نوبت و مشاوره از راه دور را ارائه می دهد.

پلتفرم سلامت بقراط

مهرشاد تیموری، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران بوکرات درباره حال و هوای این نمایشگاه گفت: در گذشته شیوع کووید-۱۹ بر برگزاری این گونه نمایشگاه‌ها تأثیرگذار بود که به تعامل بیشتر کمک می‌کرد. و مجبور شد به صورت آنلاین برگزار شود که باعث شد بسیاری از مخاطبان از این گونه نمایشگاه ها منصرف شوند. اما امسال از همان روز اول نمایشگاه ایران هلث با استقبال خوبی مواجه شدیم.»

مدیرعامل بقراط با تاکید بر اینکه بقراط تنها بستر آنلاین شرکت کننده در این نمایشگاه است، به خدمات ارائه شده توسط این پلتفرم اشاره کرد و ادامه داد: پوکراتس خدمات یکپارچه و کاملی را در زمینه مدیریت مراکز درمانی، نسخه نویسی الکترونیکی، ارائه می کند. مدیریت مالی جلسات و مشاوره آنلاین پزشکان، کلینیک ها و بیمارستان ها را ارائه می دهد.

این استارتاپ در غرفه صندوق نوآوری و شکوفایی در کنار سایر شرکت های دانش بنیان حضور دارد.

هم بنیانگذار بقراط درباره استقبال جامعه پزشکی از این نمایشگاه گفت: حضور پزشکان در اولین روز نمایشگاه و استقبال آنها از بروزرسانی جدید نسخه الکترونیک بقراط بسیار چشمگیر بود.

وی در ادامه سرعت استفاده از هوش مصنوعی در نسخه الکترونیکی و ادغام آن با سایر تجهیزات را از دلایل مهم این پذیرش دانست و گفت: این مشکل باعث شد تا پزشکان با نسخه الکترونیکی بقراط احساس راحتی بیشتری نسبت به نسخه سنتی داشته باشند. نسخه کاغذی نسخه “پزشکان دغدغه های زیادی دارند و با ۵ سال تجربه ما هوشمندانه ترین راه حل را برای همه تخصص ها ارائه می دهیم.”

بقراط

موضوع حفاظت از حریم خصوصی مصرف کننده و پزشک این روزها موضوع داغ مراقبت های بهداشتی است. تیموری در پایان در پاسخ به این سوال که بقراط چه اقداماتی در خصوص حفظ حریم خصوصی پزشک و کاربر انجام داده است، افزود: با توجه به ارزش افزوده مهمی که بقراط در زمینه ذخیره آنلاین پرونده و پرونده بیماران به پزشک ارائه می دهد، پزشک به این موضوع دسترسی دارد. و دسترسی مکان به اطلاعات بیمار، امنیت اطلاعات و حریم خصوصی افراد نیز در این زمینه اهمیت بیشتری پیدا می کند. در هیپوکرات، ما تلاش کرده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که تمام اطلاعات در بقراط، بدون توجه به تضمینی که به پزشکان برای استفاده غیر تبلیغاتی، تجاری و تحقیقاتی از اطلاعات شخصی بیماران داده می‌شود، رمزگذاری شده است. با این کدگذاری تمام اطلاعات کاملا غیر قابل دسترس می شود، کلید اصلی این کدگذاری بازگردانی اطلاعات رمزی است که خود پزشک در سیستم ثبت می کند و کلید دوم کدی است که هر دقیقه تولید و تغییر می کند.»

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟