پرداخت بیش از ۲ هزار میلیارد تومان بدهی دامداران و طیور کشور – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه معاون بهبود امور دام، اداره کل پشتیبانی امور دام و رئیس اداره امور عشایری استان قزوین اظهار داشت: از از ابتدای سال تاکنون بیش از سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان دام و مرغ از تولیدکنندگان خریداری می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲ میلیارد تومان بدهی به دامداران و تولیدکنندگان در قالب تهاتر دام پرداخت شده است، گفت: مابقی بدهی دامداران و تولیدکنندگان نیز طی هفته های آینده پرداخت خواهد شد.

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی دامپروری داخلی با بیان اینکه با ارتقای یارانه ها هزینه های تولید افزایش یافته است، تاکید کرد: در شرایط فعلی نقش شرکت پشتیبانی می کند مسائل دام برای حمایت از تولیدکنندگان اهمیت بیشتری پیدا کرد.

وی تاکید کرد: مشکل اصلی در حوزه ذخیره سازی مرغ و گوشت در کشور مربوط به زیرساخت ها است و در صورت فراهم شدن زیرساخت ها امکان ذخیره سازی گوشت و مرغ در کشور افزایش می یابد.

جعفری از خودکفایی در تولید گوشت قرمز خبر داد و یادآور شد: در عرصه اقتصادی و تامین نیازهای غذایی مردم کشور شاهد توانمندی هستیم.