پرسپولیس ۱ – ۰ مس کرمان/ صعود پرسپولیس به جام جهانی


پرسپولیس با تک گل شیخ دیاباته موفق شد به پیروزی برسد و سه امتیاز مقابل مس کرمان را از آن خود کند و در رده اول راهی تعطیلات جام جهانی شود.

به گزارش ایسنا، در آغاز هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال ایران، پرسپولیس و مس کرمان از ساعت ۱۷:۰۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند.

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در این دیدار غایب بود.

پرسپولیس هفته دوازدهم به مصاف استقلال می رود که به گفته مسئولان سازمان لیگ بعد از پایان جام جهانی یعنی حدود دو ماه بعد برگزار می شود!

پرسپولیس یک – مس صفر

گل ها: شیخ دیاباته در دقیقه ۷۳ برای پرسپولیس

نکته ها

پرسپولیس: اول با ۲۴ امتیاز

مدد: سیزدهم با ۹ امتیاز

کارت زرد: علی تهامی و میلاد خدای مس کرمان و سیامک نعمتی از پرسپولیس

کارت قرمز:-

تیم پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلیگنجی، گئورگی گلسیانی، وحید امیری، دانیال اسماعیلی فر (سیامک نعمتی ۶۸)، کمال سوگنیا (شیخ دیاباته ۴۶)، میلاد سرلک، مهدی ترابی (محمد عمری ۶۸)، سعید صادقی (۶۸)، سعید صادقی (۶۸) سروش رفیعی (سینا اسعدبیگی ۸۶) و یورگن لوکادیا.

تیم مس کرمان: حسین شهریاری، حسن مرادی فر (محمدصالح محمدی ۷۶)، امیرحسین اصغری، میلاد خدای (بورا ۷۶)، جلال عبدی، محمد ستاری، علی تهامی، عارف رستمی، سامان تورانیان (شروین بزور ۷۶)، احمد نصیری و امین کاظمیان

موقعیت های خطرناک

در دقیقه ۱۰ سعید صادقی صاحب موقعیت طلایی شد و در موقعیت تک به تک با شهریاری با ضربه چیپ دروازه مس را باز می کرد اما ستاری توپ را به کرنر فرستاد. یکی درست به موقع در دقیقه ۱۳ یورگن لوکادیا از اولین موقعیت خود استفاده کرد که ضربه او از کرنر داخلی توسط دروازه بان مس مهار شد.

پس از گذشت حدود ۳۰ دقیقه موقعیت خطرناکی برای پرسپولیس به وجود آمد که پاس مهدی ترابی در فضایی خوب مقابل محوطه شش قدم به سوروس رفیعی رسید اما ضربه او از کنار دروازه خارج شد.

در دقیقه ۵۹ جلال عبدی در حالی که سعید صادقی دروازه بان مس را تحت فشار قرار داد یک پاس برگشتی انجام داد و در نهایت توپ به شکل خطرناکی به کرنر رفت.

در دقیقه ۶۰ یورگن لوکایا یک پاس بلند پشت سر مدافعان مس به دیاباته داد و مهاجم مالی با سینه مهار شد و توپ برای در آغوش گرفتن شهریاری روی زمین افتاد.

گل: شیخ دیابات پس از هدر دادن دو موقعیت در نهایت توپ ارسالی سوروس رفیعی را در دقیقه ۷۳ به محوطه جریمه تبدیل کرد.