پنج راز برای دوستی شاد


آیا استفاده از این تکنیک موثر مربیگری می تواند به تقویت پیوندی که با عزیزانتان دارید کمک کند؟

سال‌ها پیش، دنیا را به خاطر این واقعیت سرزنش می‌کردم که وقتی به آنها نیاز داشتم، اطرافیانم را نداشتم. همیشه فکر می کردم همه چیز تقصیر دیگران است و برای دوستی هایم ارزشی قائل نبودم. اما من به درستی معنی دوست بودن را اشتباه متوجه شدم و من یک دوست مزخرف بودم.

این یک غریزه طبیعی برای اتصال است و همانطور که در طول نسل‌ها تکامل یافته‌ایم، طبیعتاً می‌خواهیم در میان دیگران باشیم. برنامه نویسی عصبی-زبانی (NLP) هنر و علم درک اینکه ذهن شما چگونه کار می کند، چرا اینگونه کار می کند و چگونه با خود و دنیای بیرونتان ارتباط برقرار می کنید است. NLP به شما کمک می کند تا درک کنید که جهان خود، روابط خود را چگونه می بینید و چگونه بهتر ارتباط برقرار کنید. و زمانی که NLP را یاد گرفتم، به من کمک کرد تا متوجه همه دوستی‌هایی که واقعاً داشتم و قبلاً متوجه آن‌ها نشده بودم، باشم – و بر نحوه نشان دادن من برای افرادی که عمیقاً به آنها اهمیت می‌دهم تأثیر گذاشت.

در اینجا چند روش NLP به من کمک کرد تا طرز فکرم را تغییر دهم، و نکاتی که به شما کمک می‌کند دوست بهتری باشید و از دیگران در زمانی که بیشتر به شما نیاز دارند حمایت کنید.

۱. احترام به الگوی دیگران از جهان

این از پیش‌فرض‌های NLP و ذهنیت‌های NLP ناشی می‌شود – این مفروضات و باورهایی است که ما داریم. الگوی ما از جهان مانند ما منحصر به فرد است. همه دنیا را متفاوت می بینند احترام گذاشتن به آن واقعا مهم است.

۲. مسئولیت شخصی را بر عهده بگیرید

ضرب المثل “خوشبختی یک شغل درونی است” واقعاً در اینجا مطرح می شود. ما باید به یاد داشته باشیم که اگر دوستان ما به ما پاسخ ندهند، یا با ما تماس نگیرند، معمولاً چیزی شخصی نیست، فقط این است که آنها مشغول هستند، آن را ندیده اند، یا قصد دارند تماس/پیام را برگردانند، اما فقط دریافت نکرده اند. هنوز به آن نرسیده ام با استفاده از طرز فکر NLP، می توانید مسئولیت پیگیری پیام ها را بر عهده بگیرید، با آنها تماس بگیرید و با افرادی که مدتی است با آنها صحبت نکرده اید، پیگیری کنید.

۳. ارتباط موثر برقرار کنید

اگر در یک رابطه هستید، چه رابطه دوستانه و چه عاشقانه، ممکن است خوشحال نباشید و آنها را سرزنش کنید. بنابراین آنها هستند دلیل خوشحالی شما نیست، زیرا “آنها این کار را می کنند و آن را انجام می دهند”. در حال حاضر، به احتمال زیاد، اگر شما به طور مؤثر با آنها ارتباط برقرار نکنید، آنها نمی دانند به چه چیزی فکر می کنید. وقتی درک کنیم که خوشبختی یک شغل درونی است، و برای برقراری ارتباط با عزیزانمان ابتکار عمل را به عهده بگیریم، می توانیم کیفیت بسیار بهتری از رابطه داشته باشیم.

۴. مطمئن شوید که فرافکنی نمی کنید

در NLP، این زمانی است که شما به چیزی در مورد خود فکر می کنید (که ممکن است واقعاً از آن آگاه نباشید) و بنابراین به روش های خاصی عمل می کنید یا به چیزهایی در زندگی خود توجه می کنید که به شما احساس خاصی می کند. غالباً در یک پرتو منفی است، زیرا ممکن است برخی از باورهای محدودکننده داشته باشید که به خود بگویید که چه کسی هستید. همچنین این امکان وجود دارد که شما طرز فکر و احساس خود را در مورد خود به روابط خود فرافکنی کنید. از این موضوع آگاه باشید و ممکن است بتوانید در جوانی آن را خفه کنید.

۵. استراتژی عشق کسی را درک کنید

همه ما استراتژی‌های مختلفی داریم که از نظر احساس دوست‌داشتن، و اینکه چگونه احساس می‌کنیم خواسته و شنیده می‌شویم، اجرا می‌کنیم. هر کاری که ما انجام می دهیم در یک نظم و توالی رفتار است. بنابراین، ما می‌خواهیم راهبردهای عشق دوستانمان را بدانیم تا بتوانیم مطمئن شویم که در صورت نیاز به حمایت اضافی، آنها را ملاقات می‌کنیم.

اگر فردی بصری هستید، باید ببینید که احساس می کنید دوست دارید. به عنوان مثال، خریدن گل برای شما، هدیه دادن به شما، دیدن پیام های دوستان. اگر شنوایی هستید این بدان معناست که می خواهید کلمات تشویق کننده را بشنوید. اگر جنبشی هستید، این بدان معناست که شما آغوش و محبت را ترجیح می دهید. وقتی این را در مورد دوستان خود بدانید، واقعاً می توانید از آنها همانطور که به شما نیاز دارند حمایت کنید.

وقتی همه چیز را بررسی می کنیم، واقعاً همه چیز به ارتباط خلاصه می شود. برقراری ارتباط با عزیزانتان و خودتان به عمیق ترین شکل ممکن تضمین می کند که از خودتان و دوستانتان در احساس شنیده شدن و احترام حمایت می کنید.


ربکا لاک‌وود یک مربی برنامه‌نویسی عصبی-زبانی، هیپنوتیزم، درمان خط زمانی، روان‌شناسی مثبت و مربی موفق است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد NLP و کار با یک حرفه ای، به فهرست راهنمای مربی زندگی مراجعه کنید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر