پیش نویس آیین نامه حمایت از کسب و کار مجازی نهایی شد


ششمین جلسه کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال با حضور نهادهای عضو برگزار شد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این نشست بر اهمیت فعالیت کسب و کارها و تولیدکنندگان محتوا در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: پیش نویس آیین نامه حمایت از بسترهای مجازی و کسب و کارها در کشور طی جلسات متعدد با حضور نهایی شده است. نمایندگان مجاز سازمان های عضو کارگروه می توانند بستر مناسبی را برای رشد و توسعه کسب و کارهای دیجیتال در کشور فراهم کنند.

وی با اشاره به موج مهاجرت کسب و کار و مصرف کننده به اینترانت افزود: امیدواریم با تصویب و ابلاغ این آیین نامه حرکتی که آغاز شده سرعت بیشتری بگیرد.

در این جلسه سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی و صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی ضمن تاکید بر اهمیت کسب و کارهای فضای مجازی بر لزوم حمایت همه جانبه از بسترهایی که امکان فعالیت این مشاغل را می دهد تاکید کردند. .

در ادامه، بندهای آئین نامه حمایت از بسترهای مجازی و کسب و کارها در کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در قالب ۱۵ نفر به تصویب اعضای کارگروه رسید که پس از طی مراحل قانونی ابلاغ خواهد شد. جزئیات این آیین نامه پس از ابلاغ رسمی اعلام خواهد شد.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟