چرا اسرائیل رژیم کودک کشی است؟ / شهادت ۲۵۰۰ کودک در ۲۲ سال – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: روزی نیست که خبر کشتار فلسطینیان بیگناه به ویژه کودکان و نوجوانان در این کشور اشغالی در رسانه های جهانی منتشر نشود. مردم سراسر جهان هنوز چهره معصوم علای پنج ساله را فراموش نکرده اند. اواسط مرداد ماه بود که ماشین کشتار صهیونیستی «آلا قدوم» دختر پنج ساله ساکن غزه را که در مقابل خانه اش در منطقه شجاعیه در مجاورت مسجد ابومره مشغول بازی بود، هدف قرار داد. در شرق شهر غزه و دنیای کودکی او را ویران کرد و خون ریخت

در همین ماه نام چند کودک دیگر در پرونده جنایی کودک کشی رژیم صهیونیستی ثبت شد. جمیل نجم ۴ ساله، جمیل ایهاب نجم ۱۵ ساله، محمد صلاح نجم ۱۷ ساله، حامد حیدر نجم ۱۶ ساله و نظمی فایز ابو کرش ۱۶ ساله در جریان این حمله به شهادت رسیدند. سومین روز از جنگ غزه بر اثر بمباران جنگنده های رژیم صهیونیستی.

مقامات نظامی رژیم صهیونیستی پس از یک هفته انکار بالاخره اعتراف کردند که مسئول شهادت پنج کودک در جنگ اخیر غزه هستند. بچه هایی که در قبرستان فلوجه بازی می کردند هرگز تصور نمی کردند که در یک لحظه برای همیشه در این مکان آرام بگیرند.

چرا اسرائیل رژیم کودک کشی است؟  / شهادت 2500 کودک در 22 سال

کشتار ۲۵۰۰ کودک فلسطینی در ۲۲ سال

رژیم کودک کش صهیونیستی با هر موج تجاوز به نوار غزه و دیگر مناطق اراضی اشغالی، کودکان را در زمره اولین اهداف خود قرار می دهد به طوری که سالانه ده ها کودک فلسطینی قربانی می شوند.

بر اساس گزارش ها، تعداد کودکان کشته شده در فلسطین از سال ۲۰۰۰ تا پایان سال گذشته ۲۲۳۰ نفر است که از این تعداد، ۳۱۵ کودک در جریان تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در سال ۲۰۰۹ کشته شدند. همچنین ۵۴۶ کودک نیز در جریان تجاوزات رژیم صهیونیستی جان خود را از دست دادند. رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۴

در تهاجم ۱۱ روزه نیروهای اشغالگر غزه به نوار غزه در اردیبهشت ۱۳۹۰، کودکان فلسطینی در خط مقدم اهداف رژیم صهیونیستی قرار گرفتند و جنگنده ها به طور وحشیانه منازل فلسطینیان را بمباران کردند و صدها نفر را به شهادت رساندند. ۶۵ نفر از ۲۳۲ قربانیان فلسطینی در حملات ماه مه، کودک بودند.

البته کشتار وحشیانه کودکان فلسطینی موضوعی نیست که از توجه بازیگران جهانی و سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل دور مانده باشد، بلکه انتقاد بیشتر متوجه واکنش آنهاست که با سیاسی کاری همراه است.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در ژوئیه امسال در گزارش سالانه “کودکان و درگیری های مسلحانه” به کشتار کودکان توسط رژیم صهیونیستی پرداخت و در بخشی از این گزارش سالانه ۴۵ صفحه ای اعلام کرد: اسرائیل مسئول است. برای کشتن ۷۸ کودک فلسطینی و معلولیت ۹۸۲ کودک دیگر در سرزمین های اشغالی فلسطین در سال ۲۰۲۱.

به گفته دبیرکل سازمان ملل متحد، ۸۵ کودک فلسطینی در حین بازداشت توسط نیروهای اسرائیلی مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و ۷۵ درصد آنها گزارش دادند که مورد آزار فیزیکی قرار گرفته اند.

چرا اسرائیل رژیم کودک کشی است؟  / شهادت 2500 کودک در 22 سال

بر اساس گزارش گوترش، در مجموع ۱۱۲۸ کودک شامل ۱۱۲۱ فلسطینی و ۷ اسرائیلی معلول شدند که از این تعداد ۶۶۱ کودک معلول در غزه، ۴۶۴ کودک معلول در کرانه باختری اشغالی از جمله قدس شرقی و سه کودک معلول. در اسرائیل.

چشم غرب بر کودک کشی صهیونیست ها بسته است

در حالی که رژیم صهیونیستی همواره حملات وحشیانه ای به مناطق فلسطینی انجام می دهد و کودکان فلسطینی قربانیان اصلی این حملات هستند، دولت های غربی مدعی حقوق بشر چشم بر این جنایات بسته اند و به گونه ای رفتار می کنند که گویی هیچ حقی تضییع نشده است.

آنها سال هاست که با ادعای حمایت از حقوق بشر و حق حیات، در امور داخلی کشورهایی که با سیاست غرب همخوانی ندارند، دخالت می کنند. در رابطه با قتل ها و جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی همواره از این رژیم حمایت کرده اند. حمایت آمریکای ترامپ از رژیم صهیونیستی نمونه بارز حمایت بی قید و شرط از یک بازیگر جنایتکار است. طنز تلخ این بود که ترامپ در حمایت از رژیم شورای حقوق بشر سازمان ملل را ترک کرد و پس از روی کار آمدن بایدن، آمریکا به این شورا بازگشت.

از منظر ناظران، این نوع حمایت ها باعث خشونت بیشتر رژیم صهیونیستی و ظلم بیشتر به مردم بی دفاع فلسطین و کشتار کودکان و نوجوانان در آن کشور شده است. در میان سکوت و حمایت دولت های غربی، همواره شاهد بوده ایم که شهروندان کشورهای غربی با وجود اعلام ممنوعیت برگزاری تجمعات در حمایت از فلسطین به خیابان ها آمده و حمایت خود را از مردم مظلوم در سرزمین های اشغالی اعلام کرده اند.

از سوی دیگر، بی تفاوتی و سکوت غرب یا مواضع حمایتی آنها در برابر رژیم جنایتکار صهیونیستی می تواند به جایگاه مفروض این کشورها در بی طرفی لطمه جدی وارد کند و حتی از سوی ملت ها، این کشورها حامی متجاوز و شریک جرم تلقی شوند. کشور جنایتکار

با این حال، انتقادات جدی به سازمان ملل و سازمان های تابعه آن از جمله شورای حقوق بشر وجود دارد که فلسفه وجودی آن حمایت از حقوق بشر و مخالفت با تروریسم و ​​کشتار مردم است. رفتار خشونت آمیز رژیم اسرائیل با کودکان فلسطینی با قوانین بین المللی به ویژه ماده ۱۶ کنوانسیون حقوق کودک که رفتار خشونت آمیز با کودکان را ممنوع می کند، مغایرت دارد. اما رژیم غاصب صهیونیستی این کشتار را با سیاست نژادپرستانه خود و با هدف نابودی فلسطینیان همسو کرد.

چرا اسرائیل رژیم کودک کشی است؟  / شهادت 2500 کودک در 22 سال

پایان سخنرانی

عمدتاً بازیگران غربی که همیشه مدعی حمایت از حقوق بشر هستند در واقع پشت این نقاب پنهان شده اند. بنابراین اگر حفظ حقوق بشر به منافع آنها لطمه وارد کند، کوچکترین قدمی در این راه بر نمی دارند.

همچنین انتظار می‌رود شورای حقوق بشر بدون ملاحظات سیاسی و فشار از سوی قدرت‌ها و لابی‌های طرفدار رژیم، مواضع روشنی در قبال اقدامات جنایتکارانه و حقوق بشری اسرائیل اتخاذ کند و به وظیفه قانونی خود عمل کند. اما به دلیل سیاسی شدن شورای امنیت سازمان ملل، اقدامات و فعالیت های این شورا تاثیر چندانی بر رفتار رژیم صهیونیستی علیه حقوق بشر نداشته است. آرای ممتنع یا منفی برخی از کشورهای عضو شورای حقوق بشر با حساسیتی که نسبت به اهمیت این موضوع از خود نشان می دهند، مطابقت ندارد.

اما متاسفانه دیده بان حقوق بشر هر سال در گزارش های خود محکومیت رژیم اسرائیل در کشتار کودکان را برجسته می کند، اما هیچ نتیجه ای را دنبال نمی کند. بنابراین، برخی قطعنامه ها و گزارش ها روی کاغذ می ماند و هیچ فشاری بر این رژیم در میدان نیست.

با درک این وضعیت، «سایمون موتکان» نماینده پارلمان بلژیک از حزب سبز و عضو کمیته روابط خارجی این پارلمان در اردیبهشت ماه امسال با اشاره به حمله نیروهای اشغالگر اسرائیل به دفن کنندگان جسد «شیرین ابواکله» روزنامه نگار مقتول فلسطینی گفت: جهان ساکت است. از جنایات اسرائیل خسته شدم.»

اکنون سؤال این است که پس از شهادت ۲۵۰۰ کودک فلسطینی تنها در ۲۲ سال، چند کودک دیگر باید جان خود را از دست بدهند تا جامعه بین المللی، شورای امنیت سازمان ملل و شورای حقوق بشر این رژیم خون آشام را به جنایات گسترده محکوم کنند. پاسخ ؟

* حسن شکوهی نسب; کارشناس روابط بین الملل