چهارمحال و بختیاری ظرفیت تولید ۲۷ هزار تن مرغ در سال را دارد – خبرگزاری مهر ایران و جهانسید عباس میرا احمدی در گفتگو من دارم میروم وی به خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر ۲۱۴ واحد گوشت طیور با ظرفیت ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه در هر دوره مجوز فعالیت در چهارمحال و بختیاری دارند.

وی ذرت و سویا را ضروری ترین پرندگان گوشتی در چهارمحال و بختیاری می داند و می افزاید: سالانه ۷۰ هزار تن ذرت و ۳۵ هزار تن سویا در سامانه وجود دارد. بازار تهیه و به مرغداران تحویل داده شد

میرا احمدی وی به برنامه ریزی برای تامین کنسانتره و علوفه مورد نیاز دامداران چهارمحال و بختیاری در طول سال اشاره کرد و تصریح کرد: کنسانتره مورد نیاز دام در استان ۴۰۳ هزار تن در سال است که به میزان کافی تامین می شود.

وی یادآور شد: در این رابطه دامداران چهارمحال و بختیاری می توانند سهمیه مورد نیاز خود را از سامانه دریافت کنند. بازار خرید و ارائه کنید

معاونت بهبود امور دام کشاورزی چهارمحال و بختیاری از نیاز دامداران استان به ۱۸۰ هزار تن ذرت علوفه ای خبر داد و تاکید کرد: امسال ۴۰۰ هزار تن ذرت علوفه ای در استان تولید شد و مازاد این تولید به سایر استان های کشور صادر می شود.

میرا احمدی وی بیان کرد: چهارمحال و بختیاری در تامین مواد اولیه دام و طیور با مشکلی مواجه نیست.