چگونه از شر لکه های سفید خلاص شویم؟


رباب غیبی متخصص پوست، مو و زیبایی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، درباره کیسه های چربی دور چشم اظهار کرد: این ضایعات معمولا میلیا هستند و گاهی ریشه ژنتیکی دارند که به صورت کیسه های سفید در اطراف چشم ظاهر می شوند. . این زباله ها توسط متخصص پوست تخلیه می شود. احتمال عود این ضایعات که خیلی مهم نیستند وجود دارد. درمان این ضایعات معمولا با لیزر انجام می شود.

وی در پاسخ به اینکه برای درمان قارچ پوست صورت چه باید کرد؟ وی گفت: پیتریازیس آلبا به صورت لکه های سفید رنگ روی صورت ظاهر می شود و در کودکان بیشتر دیده می شود و امکان عود دارد. عوامل قارچی نیز ممکن است در پیدایش این لکه ها دخیل باشند. بیشتر به دلیل خشکی ایجاد می شود و با درمان مناسب برطرف می شود. استفاده از مرطوب کننده ها و ضد آفتاب های کودک در درمان این لک ها بسیار موثر است.

این متخصص پوست، مو و زیبایی در مورد کیست هایی که معمولا در زیر پوست ظاهر می شوند، گفت: این کیست ها را نمی توان با روش کرایو از بین برد. متخصصین پوست کرایوسیست نمی سازند، آن را با جراحی برمی دارند. اما گوشت کلوئید اضافی نیاز به درمان مکرر و حتی تزریق و کرایو دارد.

در پاسخ به اینکه چگونه منافذ باز پوست را از بین ببریم؟ آیا مزوژل در بستن این منافذ موثر است؟ وی گفت: مزوگل در بستن این منافذ چندان موثر نیست. برای منافذ باز می توان از کرم های حاوی اسیدهای میوه استفاده کرد که به مرور زمان منافذ را منقبض می کند اما پس از مدتی پس از قطع کرم ها این منافذ به حالت اولیه باز می گردند. برای درمان قطعی باید از لیزر CO2 فرکشنال در چند جلسه استفاده کرد.

غیبی درباره انواع ضدآفتاب ها و SPF مناسب آنها گفت: ضدآفتاب ها نیز بسته به نوع پوست متفاوت هستند. ضد آفتاب برای بزرگسالان و کودکان متفاوت است. تاثیر ضدآفتاب های رنگی و بی رنگ یکسان است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید