چگونه به یک نوجوان با افکار خودکشی کمک کنیم – Talkspace


خودکشی نوجوانان از سال ۲۰۰۷ هر سال در حال افزایش بوده است. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، میزان مرگ و میر ناشی از خودکشی در بین نوجوانان بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۸ ۶۰ درصد افزایش یافته است. از آن زمان، فاصله گذاری اجتماعی و انزوا به دلیل همه‌گیری چالش‌هایی را افزایش داده است که نوجوانان مشکل‌دار باید روزانه با آن‌ها مواجه شوند. خودکشی دومین عامل مرگ و میر در بین ۱۰ تا ۳۴ سال است.

احساس ناامیدی، اضطراب و افسردگی می تواند هر از گاهی بدون توجه به سن، همه ما را تحت تاثیر قرار دهد. همانطور که فرزندان ما رشد می کنند، درک آنچه در ذهن آنهاست و آنچه که احساس می کنند دشوارتر می شود. حقیقت این است که نوجوانان امروزی با نگرانی های شدید سلامت روانی دست و پنجه نرم می کنند. وظیفه ما این است که در کنار آنها باشیم و به آنها کمک کنیم تا از فشار شدیدی که دنیا بر آنها وارد می کند عبور کنند.

همه والدین می خواهند بدانند چگونه می توان به نوجوانی که افکار خودکشی دارد کمک کرد، اما چه زمانی بالا و پایین های معمول دوران نوجوانی به چیزی تبدیل می شود که والدین باید نگران آن باشند؟

درک چگونگی کمک به یک نوجوان با افکار خودکشی می تواند به جلوگیری از تراژدی کمک کند. در اینجا، نحوه تشخیص علائم هشدار دهنده اولیه خودکشی در نوجوانان را بررسی می کنیم، همراه با برخی از اقداماتی که می توانید برای کمک به نوجوان خود برای مقابله، بهبودی و احساس شادی مجدد انجام دهید. ما همچنین نحوه درمان نوجوانان را پوشش خواهیم داد.

اکثر نوجوانانی که به خودکشی فکر می کنند، اعمال یا رفتارهای قابل پیش بینی از خود نشان می دهند. برخی از تمایلات یا رفتارهای رایج مرتبط با افزایش عوامل خطر خودکشی عبارتند از:

  • نظرات مکرر در مورد مردن، مرگ، افسردگی یا بی ارزشی
  • تفاوت های ناگهانی در عملکرد حرفه ای یا تحصیلی
  • کاهش علاقه به فعالیت هایی که قبلاً از آنها لذت می بردید
  • کناره گیری از جامعه پذیری
  • خشم یا عصبانیت به راحتی

دانستن چگونگی کمک به یک نوجوان خودکشی به معنای درک علائم هشدار دهنده خودکشی نوجوان و شناخت هر چه سریعتر آنهاست. کمک به نوجوان خود در زمان یا نزدیک به اولین نشانه های افکار خودکشی بسیار مهم است. هر چه زودتر اقدامات پیشگیری از خودکشی انجام شود، بهبودی سریع‌تر رخ خواهد داد.

نوجوانان به دلیل ترکیبی از عوامل روانی و محیطی می توانند احساس خودکشی کنند. اگر نوجوان شما با مواردی مانند قلدری، مشکل در مدرسه، زیر سوال بردن گرایش جنسی خود، مورد آزار جسمی یا جنسی، یا مدیریت هرج و مرج و عدم اطمینان در خانه مواجه شود، ممکن است در معرض خطر قرار گیرد.

درمانگر فضای گفتگو، لیز کلی، LCSW

در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید با نوجوان خود ارتباط برقرار کنید و به او کمک کنید تا بفهمد: او بهتر می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر