چگونه کوپن حج بخریم؟


به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس ، پس از صحبت های حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت درباره وضعیت حج سال آینده و البته پیش بینی قیمت ها. ، بازار خرید و فروش فیش های حج تمتع رونق گرفته است.

بر این اساس عده ای که هنوز به حج مشرف نشده اند و فیش حج ندارند تصمیم به خرید فیش حج اولویت گرفتند و برخی دیگر که به دلایلی نمی توانند به این سفر معنوی مشرف شوند تصمیم به فروش فیش های خود گرفتند. کار را شروع کرده اند. این در حالی است که هنوز بسیاری از متقاضیان خرید و فروش فیش حج از نحوه انتقال و نحوه خرید و فروش فیش حج اطلاعی ندارند.


سامانا مورد احترام است

نحوه خرید و فروش قبض حج

در همین رابطه اکبر رضایی معاون عمره و حج سازمان حج و زیارت با بیان اینکه حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در حج تمتع حضور دارند، درباره نحوه تحویل قبض حج تمتع گفت: از سال ۱۳۸۵ ثبت نام حج انجام شد. تاماتو حج تعلیق شده است. با توجه به اینکه برای حج تمتع ثبت نام نداریم، برخی از دارندگان فیش حج تمتع که قبلاً به این سفر معنوی مشرف شده اند و یا از نظر جسمی و مالی توانایی رفتن به حج تمتع را ندارند، برای تسلیم بلیط خود اقدام می کنند.

و ادامه داد: از طرفی عده ای با توانایی و جان ملی دنبال می کنم با راه اندازی سامانه تشرف، پل ارتباطی بین انتقال دهنده و متقاضی فیش حج ایجاد کرده ایم که در این سامانه صاحب فیش حج مشخصات خود را ثبت و دفتر زیارتی را برای کارهای اداری انتخاب می کند. ضمناً دسته متقاضیان خرید فیش حج نیز درخواست خود را ثبت کرده و می توانند فهرستی از آنها تهیه کنند. پیمانکاران و پس از تایید مدارک طرفین در دفتر زیارتی، جلسه ای تشکیل می شود و پس از توافق و توافق طرفین در مورد قیمت بلیط حج تمتع، دارنده بلیط حج تمتع آن را به متقاضی تحویل می دهد. بانک ملی.

انتقال قبض حج از استانی به استان دیگر امکان پذیر نیست

رضایی با اشاره به اینکه امکان انتقال فیش های حج از استانی به استان دیگر وجود ندارد، تصریح کرد: اعزام باید در حدود باشد. بر این اساس فرد ساکن تهران نمی تواند از استان دیگری اعزام شود. البته از دارندگان فیش حج تمتع در هر تاریخ و اولویت درخواست کرده ایم که برای تسهیل در روند ثبت نام حج، تخصیص سهمیه و حتی تحویل کوپن، اطلاعات شخصی خود را به روز کنند. چون ممکن است مثلاً یک زائر در زمان ثبت نام برای حج در مشهد زندگی می کرد، اما الان ساکن تهران است و می خواهد از محل سکونت خود اعزام شود. بر این اصولاً باید اطلاعات خود را در سیستم رزرواسیون به روز کند.

معاون عمره و حج سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هدف از فراخوان این است که صاحبان برگه حج از اطلاعات خود به ویژه محل سکونت و محل سکونت برخوردار شوند. کد پستی به روز رسانی گفت: با آن اقدام، برنامهبرنامه ریزی برای حج تمتع با دقت بیشتری انجام می شود و بهتر است برای هر استان سهمیه در نظر بگیریم.

کوپن حج چقدر است؟

وی همچنین با اشاره به هزینه خرید یا فروش فیش حج بیان کرد: قیمت فیش حج را به طور کلی معرفی نکرده ایم و فیش حج مانند سندی است که در اختیار افراد است و این فیش به صورت توافقی خرید و فروش می شود. حتی ما حداقل و حداکثر قیمت فیش های حج و اولویت های اسناد مردم را اعلام نمی کنیم. ملاک اصلی ما برای ثبت نام حج تمتع داشتن فیش با اولویت هزینه ودیعه مثلا یک میلیون تومان در سال ۱۳۹۷ به اضافه سود و مابقی هزینه ها بر اساس ساعت حرکت اعلام می شود که زائران باید هزینه کنند.

به گزارش فارس، اخیراً نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هزینه حج تمتع ۱۴۰۲ را حدود ۱۲۰ میلیون تومان برآورد کرد که البته هنوز این مبلغ قطعی نشده است. از طرفی افرادی که اقدام به خرید فیش حج تمتع می کنند، علاوه بر هزینه خرید فیش، باید هزینه کامل حج تمتع را نیز بپردازند و خرید فیش حج به معنای پرداخت هزینه کامل حج تمتع نیست.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید