کارگروه Insurtech در معاونت فناوری اطلاعات سازمان نصر تشکیل شد


با حمایت و درخواست فعالان حوزه insurtech از سازمان نصر استان تهران، پس از اعلام رسمی عضویت، اولین جلسه کارگروه در تاریخ ۰۵/۰۱/۱۳۰۱ تشکیل شد.

این جلسه با حضور ۲۲ نفر از اعضا در سایت سازمان نصر و ۱۸ نفر به صورت آنلاین و با حضور جناب آقای مهندس قلعه نوی رئیس اداره فناوری اطلاعات، مهندس خداکرمی دبیر، معاونت فناوری اطلاعات و مهندس مهندس خداکرمی برگزار شد. قربانی رئیس کمیته فین تک، کار، ساختار و فرآیندهای نصر ارائه شد، در این جلسه قلعه نویی از اعضا خواست تا خود را معرفی کرده و دغدغه ها و اهداف پیشنهادی کارگروه را یک به یک اعلام کنند. این جلسه ۳ ساعته با جمع بندی اهداف توسط ریاست محترم اداره و پیشنهاد انتخاب سرپرست کارگروه به پایان رسید.

این کارگروه با هدف ایجاد کار منسجم و تیمی، اتحاد رقبا، ارائه میز تخصصی و یکپارچه برای دستیابی به نظام مندی و چارچوب های یکپارچه برای فعالان این حوزه تشکیل شد تا بتوانند از طریق محیطی سالم، رقابتی و شفاف به فعالیت بپردازند. با وضع قوانین حمایتی و ایجاد بسترهای مناسب، همگرایی دو صنعت فناوری اطلاعات و بیمه را تضمین می کند، همچنین در نظر دارد ساختار فعالیت شرکت ها و استارت آپ های فعال در حوزه هوشمندسازی و تحول دیجیتال را در راستای اهداف خود هدایت کند. توسعه بازار فعال در این حوزه.

در این جلسه با رای اعضای حاضر و به صورت آنلاین مهندس هانیه کارخانه به عنوان سرپرست کارگروه انتخاب و مقرر شد در جلسه بعدی کمیته های تخصصی تشکیل و این کارگروه کار تخصصی خود را آغاز کند. .

لازم به ذکر است در دومین جلسه این کارگروه که در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ تشکیل شد، دکتر شجاعی به عنوان نایب رئیس کمیته و مهندس عقیلی به عنوان دبیر کمیته معرفی شدند.

این کارگروه بر روی تدوین نقشه راه و تشکیل کمیته های تخصصی در حوزه بیمه متمرکز خواهد بود.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟