کانادا با فروش اوراق قرضه برای اوکراین پول جمع می کند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کانادا در نظر دارد با فروش اوراق قرضه ۵ ساله، سرمایه جذب کند. بیاور پول آهسته برای اوکراین کانادا اولین کشوری است که این کار را انجام داده است بیاور او برای اوکراین پول در می آورد.

این خبر «جاستین ترودونخست وزیر کانادا در نشست سالانه کنگره اوکراین-کانادا در این شهر وینیپگ او اعلام کرد: «کانادایی». می بینم اکنون آنها می توانند برای خرید اوراق قرضه دولتی که سررسید آنها در پنج سال آینده می رسد، به بانک های بزرگ مراجعه کنند.

وی گفت: «این بودجه برای حمایت از دولت اوکراین استفاده خواهد شد تا بتواند به حمایت از مردم اوکراین ادامه دهد.

کانادا یکی از بزرگترین مقاصد مهاجران اوکراینی در جهان است و جامعه اوکراینی در کانادا خواستار اعمال تحریم های شدیدتر از سوی اتاوا علیه روسیه در پی حمله روسیه به اوکراین است. هستند.

با این حال، ارزش کل اوراق قرضه کانادا به اوکراین گزارش نشد و “کریستیا سرزمین آزاد“، نماینده مجلس ترودو وی همچنین به سوالات خبرنگاران درباره ارزش کل اوراق در حال عرضه پاسخی نداد.

در بیانیه دولت کانادا در این زمینه همچنین آمده است که درآمد حاصل از فروش اوراق قرضه کانادا به دولت اوکراین کمک می کند تا برنامه های خود را ادامه دهد، از جمله ارائه خدمات اولیه به اوکراینی ها مانند حقوق بازنشستگی و خرید سوخت قبل از زمستان. این بیانیه بیان می کند که کل درآمد بیاور “مستقیم در اوکراین” از طریق حسابی که توسط Inter-Fund مدیریت می شود بین المللی پول ارسال خواهد شد.

همزمان با اعلام برنامه دولت کانادا برای کمک مالی به اوکراین، نخست وزیر این کشور اعلام کرد که چند شهروند دیگر روسیه را به فهرست تحریم ها اضافه کرده است. “جاستین ترودونخست وزیر کانادا گفت که ۳۵ شهروند روسیه دیگر از جمله مدیران این شرکت گازپروم و شش شرکت از بخش انرژی را به فهرست تحریم ها اضافه کرد.

بر اساس اعلام نخست وزیر کانادا، شرکت های دولتی اتاوامردم کره“، “ترانس کره», «سوگا» روسیه را تحریم کرد.

به گزارش اتاوا، همچنین اعلام شد که کانادا در حال بررسی تحریم های جدید علیه اعضای سرویس های قضایی و امنیتی روسیه از جمله پلیس و بازرسان، دادستان ها، قضات و مقامات زندان است که مرتکب نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر علیه رهبران مخالف روسیه شده اند. دارم، درخواست میکنم

با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا، کانادا و کشورهای غربی به منظور جلوگیری از پیشروی ارتش روسیه و ارسال تسلیحات نظامی به اوکراین، تحریم های سنگینی را علیه مسکو اعمال کردند که اکنون نتیجه معکوس دارد و این تحریم ها افزایش یافته است. تورم و قیمت انرژی در اروپا و بسیاری از دولت های اروپایی را بر آن داشت تا اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.