کاهش مصرف نان فانتزی – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، از زمان اعطای یارانه آرد، تولید و مصرف نان فانتزی به طرز عجیبی کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا، حاجیم خاطر، رئیس اتحادیه نانوایان گفت: پس از افزایش قیمت نان لوکس گزارش هایی مبنی بر فروش ساندویچ با نان سنتی و لواش در برخی از مناطق تهران و شهرستان ها به دست ما رسید. اما مردم تمایل دارند این غذاها را به عنوان نان فانتزی مصرف کنند و به نظر می رسد این یک روش فروش موقت باشد.

محمدجواد کرمی از کاهش ۴۰ درصدی مصرف نان های لوکس خبر داد و افزود: مردم به قیمت نان های خوشمزه عادت کرده اند اما همچنان کاهش تقاضا و تولید در این بخش وجود دارد.

وی با بیان اینکه پس از افزایش قیمت نان خوشمزه، فروشندگان مواد غذایی اقدام به فروش ساندویچ با نان سنتی کردند، تصریح کرد: پس از افزایش قیمت نان خوشمزه، گزارش هایی مبنی بر فروش ساندویچ با نان سنتی و لواش در برخی از مناطق تهران به دست ما رسید. و شهرهای دیگر اما مردم تمایل دارند این غذاها را با نان خوشمزه سرو کنند و به نظر می رسد این یک روش فروش موقت باشد.

این فعال صنفی ادامه داد: فعالان نان خارق العاده خواستار یارانه یکسان برای همه تولیدکنندگان نان هستند و این سیاست وزارت جهاد کشاورزی که بخش را تفکیک کرد مغایر با قانون ششم برنامه توسعه بود چرا که در این برنامه حمایت از فانتاستیک بود. نان ذکر شد».

وی در پاسخ به این سوال که آیا از زمان آزادسازی قیمت آرد شاهد تعطیلی نانوایی های فانتزی بوده ایم؟ وی گفت: حدود ۶۵۰ نانوایی فانتزی در تهران فعال است که طبق گزارش های رسیده به اتحادیه حدود ۲۵ واحد صنفی فعالیت خود را متوقف کرده اند.

کرمی فروش هوشمند نان سنتی را طرح مثبتی نمی داند و می افزاید: وزارت اقتصاد در زمان تصویب این طرح از فعالان این حوزه نظر نخواست. در کشور من همگن سازی آرد را تجربه کردم و شاهد فضای رقابتی در بازار بودیم و مردم حق انتخاب و خرید نان را از واحدهای با کیفیت بهتر گرفتند.

رئیس اتحادیه نانوایان حاجیم ادامه داد: افرادی که طرح هوشمند فروش نان را طراحی کردند اطلاعاتی از آرد و نان نداشتند و از اداراتی که در این زمینه دانش و تجربه داشتند کمک نگرفتند بنابراین نمی توان مانور داد. خیلی درباره این رویداد جدیدی در این زمینه باشید. به نظر می رسد کارتخوان نمی تواند فشار روی نانواها را کنترل کند.

وی در خصوص عدم اعلام نرخ جدید نانوایی های سنتی، تصریح کرد: امسال قیمت تمام شده نانوایی ها ۶۰ درصد افزایش داشته است در حالی که قیمت آنها ثابت مانده و تغییری نمی کند، از سوی دیگر دولت تغییری نکرده است. بسته های حمایتی را به تولیدکنندگان ارائه کرد.

کرمی در پاسخ به این سوال که آیا سیاست های دولت مانع از قاچاق آرد از نانوایی های سنتی به نانوایی های لوکس شده است؟ وی گفت: این سوال را باید بازرسان وزارتخانه های ذیربط پاسخ دهند، منکر این نیستم که عده ای این کار را کرده اند اما کیفیت آردی که برای نان های سنتی ارسال می شود با نانوایان فانتزی متفاوت است. پس از افزایش قیمت نان خوشمزه، مردم خواهان کیفیت بهتری هستند و در صورت عدم خرید آرد مرغوب، نمی توانند نان مرغوب بپزند و در اختیار مردم قرار دهند.

این فعال صنفی در پایان با اشاره به قیمت نان های لوکس عنوان کرد: زرشک لوکس ۱۳ هزار تومان، ساندویچ فرانسوی ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، نان باگت فرانسوی ۱۵ هزار تومان، نان باگت معمولی ۱۰ هزار تومان و نان دانه ای ۲ هزار و ۷۰۰ تومان. .