کبد خود را با این ۴ نوشیدنی سم زدایی کنید


همشهری آنلاین نوشت: با وجود اینکه دائماً با مشکلات مختلف مرتبط با سلامتی مانند مشکل چاقی مواجه هستیم و همچنین انواع مختلفی از مواد سمی در محیط زندگی ما وجود دارد، اما حفاظت از کبد یکی از مسائل مهم و ضروری برای حفظ سلامت بدن است. .

آلودگی هوا و همچنین آب و مواد غذایی آلوده به مواد سمی و شیمیایی بدن ما را به دریاچه انباشت زباله تبدیل کرده است و جگر ما دست کمی از سطل زباله ندارد. بدیهی است در چنین شرایطی نمی توانیم محیط زندگی اطرافمان را زیاد تغییر دهیم، اما قطعا می توانیم با روش های خاصی کبد را سم زدایی کنیم و این اندام حیاتی را پاکسازی کنیم. بنابراین، پس از یک روز خوردن انواع غذاهای ناسالم و قرار گرفتن در معرض یک محیط آلوده، باید در پایان روز با یک نوشیدنی قوی و سم زدا، اعضای بدن خود را پاکسازی و شاداب کنید.

در این مقاله لیستی کوتاه اما مفید از نوشیدنی های موثر برای سم زدایی روزانه کبد و کاهش وزن به شرح زیر ارائه شده است:

چای بابونه و سم زدایی کبد

یکی از بهترین نوشیدنی ها برای کبد، چای بابونه است که به راحتی هضم می شود و حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است و به همین دلیل به سم زدایی کبد کمک می کند. نوشیدن این چای در پایان عصر توصیه می شود. کافی است چند گل بابونه را در یک لیوان آب جوش بریزید و بعد از خنک شدن بنوشید. برای به دست آوردن نتیجه از این دمنوش گیاهی، مصرف آن حداقل به مدت دو هفته توصیه می شود.

سم زدایی کبد با آب ولرم و لیموی تازه

اگرچه مصرف آب ولرم حاوی آبلیمو در صبح زود توصیه می شود، اما اگر این نوشیدنی را در شب مصرف کنید، همین خواص را دارد. لیمو برای پاکسازی کبد و کل بدن شناخته شده است. برای تهیه این نوشیدنی کافی است آب نصف لیموترش را در یک لیوان آب ولرم بریزید و برای نتیجه بهتر به مدت سه هفته متوالی این نوشیدنی را بنوشید.

سم زدایی کبد با چای زنجبیل و لیمو

ترکیب لیمو و زنجبیل یک دستور العمل عالی برای کاهش وزن است و ترکیب ویتامین C و آنتی اکسیدان های موجود در هر دو غذا تاثیر بسیار خوبی در سم زدایی و بهبود متابولیسم بدن دارد. کافی است یک تکه کوچک زنجبیل و آب نصف لیموترش را در یک فنجان آب جوش بریزید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس بنوشید. برای نتیجه بهتر، نوشیدن این نوشیدنی سه بار در هفته توصیه می شود.

سم زدایی کبد با چای نعناع

بعد از یک شام مقوی، قطعا به یک نوشیدنی گوارشی نیاز دارید. برای این منظور چای نعناع توصیه می شود. برای تهیه این نوشیدنی گرم می توانید چند برگ نعنا را در آب جوش بریزید و بعد از چند دقیقه مصرف کنید. این چای برای سم زدایی کبد نیز بسیار مفید است.