کتابخوانی موجب توسعه فرهنگ زندگی اجتماعی جوانان می شود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانحجت الاسلام رضا کیانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: میراث فرهنگی تمدن اسلامی در ادوار مختلف تاریخ مملو از کتاب ها و آثار بزرگانی است که روح ایمان و رشد و حرکت را در جامعه و تمدن اسلامی تعمیق بخشیدند. در تاریخ و امروز نیز ادامه دارد حرکت عظیم تمدن اسلامی، گسترش فرهنگ تولید کتاب و کتابخوانی می تواند در تعمیق حرکت جامعه اسلامی به سوی پیشرفت مؤثر باشد.

وی با بیان اینکه تشویق مردم به ویژه جوانان به کتابخوانی و ایجاد علاقه و عادت به مطالعه موجب تقویت بنیان های فرهنگی و دینی جامعه در مسیر رشد و تعالی می شود، افزود: کتابخوانی و تزکیه نفس با کتاب موجب ارتقای شخصیت افراد می شود. جوانان و ارتقاء شخصیت همه افراد جامعه منجر به زیبایی و زیبایی فرهنگ عمومی جامعه می شود.

رئیس عقیدتی سیاسی مرکز آموزش هوانیروز گفت: با توجه به طرح های فرهنگی (مصبه) در ارتش جمهوری اسلامی ایران و اختصاص یکی از این طرح ها به منظور گسترش فرهنگ کتابخوانی در بین کارکنان ارتش و خانواده های آنان هفته کتاب، برنامه بازدید از دانش آموزان و جذب نیرو از این مرکز. کتابخانه های اصفهان در حال گسترش است.

وی همچنین ایجاد نمایشگاه کتاب برای کارکنان و خانواده های این مرکز را از دیگر برنامه های کانون برشمرد تحصیلات هوانیروز به هفته کتاب پرداخت و گفت: مسابقه گسترده کتابخوانی بین سربازان و دانش آموزان برگزار می شود و به قاریان برتر جوایزی اهدا می شود.