کره شمالی: شما حق ندارید از سلاح های هسته ای ما انتقاد کنید


به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، انتقاد مقامات غربی از جمله آمریکا و سازمان ملل از برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی با واکنش تند پیونگ یانگ همراه شد.

نماینده دائم کره شمالی در سازمان ملل در بیانیه‌ای بامداد پنجشنبه گفت که هیچکس حق ندارد از این کشور به خاطر استفاده از حقش برای دفاع از خود با سلاح‌های هسته‌ای انتقاد کند.

به گزارش تارنمای «رایانانیوز»، این بیانیه با اشاره به عدم عضویت کره شمالی در معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) در پاسخ به اتهامات سازمان ملل مبنی بر اینکه برنامه هسته ای پیونگ یانگ تهدیدی برای کل جهان است، بیان شده است.

نماینده پیونگ یانگ توضیح داد: مدت ها پیش، کره شمالی طی یک روند قانونی بر اساس ماده مربوطه ارائه شده در NPT از این معاهده خارج شد. بر این اساس، هیچ کس حق ندارد از کره شمالی به عنوان یک کشور دارای تسلیحات هسته ای غیر NPT برای استفاده از حق خود برای دفاع از خود انتقاد کند.

پیش از این، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به آمریکا و کره جنوبی هشدار داده بود که بازدارندگی هسته‌ای این کشور کامل است و هیچ چیز نمی‌تواند جلوی «سلاح مطلق» پیونگ یانگ را بگیرد. (اطلاعات بیشتر)

سخنرانی کیم پس از آن انجام شد که مقامات سئول و واشنگتن گفتند پیونگ یانگ آماده سازی برای انجام اولین آزمایش هسته ای خود از سال ۲۰۱۷ را تکمیل کرده است. در ماه های اخیر، کره شمالی موشک های مافوق صوت و موشک هایی را آزمایش کرده است که ادعا می کند می توانند سلاح های هسته ای تاکتیکی داشته باشند.

انتهای پیام




این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید