کرونا شیوع پیدا کرده و ۳۰ نفر از مازندران به کرونا مبتلا شده اند


به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، در حالی که تعداد فوتی ها طی روزهای اخیر به صفر رسیده است، افزایش تعداد مبتلایان و بستری شدن در بیمارستان ها نگران کننده است.

همچنین سرمای پاییزی باعث بروز بیماری های این فصل با علائم مشابه کرونا در استان شد که افزایش تعداد مبتلایان و در نتیجه نگرانی ها را به دنبال داشت.

با توجه به تاکید دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، نکته مهم رعایت مشکلات بهداشتی و توجه به توصیه هایی است که باید جدی گرفته شود.

در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی مازندران بستری شدند.

در این مدت ۴۰ نفر از افراد مشکوک بستری و از بیمارستان ها ترخیص شدند که همچنان در منزل مداوا خواهند شد.

در حال حاضر ۵۹ بیمار به دلیل ابتلا به کرونا در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۸ بیمار در بخش های ویژه بستری هستند.

در دانشگاه علوم پزشکی بابل هم اکنون ۱۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های بابل بستری هستند که طی ۲۴ ساعت گذشته ۵ بیمار جدید بستری و ۲ بیمار نیز ترخیص شدند.

همچنین ۲ بیمار در بخش های مراقبت ویژه بستری شدند.

بر این اساس، با شناسایی ۳۰ بیمار جدید کرونا، تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی مازندران و بابل به ۷۰ نفر رسید که حال ۲۰ نفر وخیم گزارش شده است.

طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی بر اثر کرونا در استان مازندران ثبت نشده است.

به گزارش فارس، آبریزش بینی، گلودرد، سردرد، سرفه های مداوم و خستگی از شایع ترین علائم زیرشاخه های BA.5 ویروس کرونا هستند که تکمیل واکسیناسیون، استفاده از ماسک، ایجاد تهویه مناسب در مکان های بسته، رعایت و رعایت بهداشت است. مراقبت.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید