کشتی آزاد/ نایب قهرمان ایران با ۴ طلا و ۱ نقره


امیررضا معصومی مدال طلای مسابقات جهانی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال را به دست آورد.

به گزارش ایسنا، در فینال رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲-۲۳ اسپانیا، امیررضا معصومی وزنه بردار آتیه ایران و دارنده مدال طلای نوجوانان جهان در سال ۲۰۲۱ به مصاف سلیمان مناشویلی قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از گرجستان می رود. وی در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم به روی تشک رفت و در ۳ دقیقه و ۳۸ ثانیه با نتیجه ۱۳ بر ۲ به پیروزی رسید و چهارمین و آخرین مدال طلای ایران را در این مسابقات به دست آورد.

پیش از این در دور مقدماتی این رده که شنبه گذشته برگزار شد، معصومی در دور نخست عادل میسیردزی از ترکیه را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و سپس ۱۰ بر صفر میلان کورسوگ از مجارستان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله علیشیر یرگالی دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان را با نتیجه ۶ بر ۳ برد و راهی فینال شد.

پیش از این محمدصادق فیروزپور مدال طلای وزن ۷۴ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن ۹۲ کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا مدال طلای وزن ۹۷ کیلوگرم و امیرمحمد یزدانی مدال نقره وزن ۷۰ کیلوگرم را کسب کردند.

بدین ترتیب تیم ملی کشتی آزاد امید ایران با هدایت پیمان درسکار پس از گرجستان با کسب ۴ مدال طلا و یک نقره بر سکوی نایب قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در اسپانیا ایستاد.

احمد محمدنژاد جوان در ۵۷ کیلوگرم، آرمین حبیب زاده در ۶۱ کیلوگرم و کیان محمود جانلو در ۶۵ کیلوگرم نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.

محمد نخودی از وزن ۷۹ کیلوگرم کوتاهی کرد و سجاد غلامی نیز پس از شکست مقابل آمریکا به دلیل تزریق سرم در سالن از دور مسابقات کنار رفت.