کشت بافت، بزرگترین نوآوری برای کشاورزان


کشت آسپتیک بافت ها و سلول ها در شرایط آزمایشگاهی را کشت بافت گیاهی می گویند. شبیه سازی گیاهان با استفاده از این نوع فناوری سلولی مزایای بالقوه زیادی برای بسیاری از بخش ها دارد تولیدکنندگان کشاورزی محلی، تضمین می کند که آنها می توانند گیاه را در طول سال تکثیر کنند.

کشت بافت چیست؟

کشت بافت چیست؟

کشت بافت گیاهی یک فناوری موثر است که می تواند برای کشاورزان کوچک و همچنین عملیات تکثیر گیاهان در مقیاس بزرگتر اعمال شود. محیط کشت از گیاه مادر جمع آوری می شود و سپس این سلول ها یا بافت ها به هزاران گیاه یکسان تبدیل می شوند. کشت بافت به پرورش دهندگان اجازه می دهد تا ژنتیک گیاهان را حفظ کنند، گیاهان قوی تر ایجاد کنند و در نهایت در هزینه ها صرفه جویی کنند و درآمد را افزایش دهند.

نهال های جدید در محیط ژل شونده تحت شرایط محیطی و تغذیه ای کاملاً کنترل شده رشد می کنند. این شرایط کنترل شده باید مساعدترین محیط را برای رشد و تولید مثل سالم فراهم کند.

مزایای کشت بافت گیاهی برای کشاورزان

مزایای کشت بافت گیاهی برای کشاورزان

در سال های اخیر، ما شاهد افزایش اهمیت صنعتی و محبوبیت روش های کشت بافت گیاهی در بین شرکت هایی بوده ایم که به دنبال بهبود کارایی تکثیر هستند. کشت بافت مزایای زیادی برای هر کسی که در تکثیر گیاه فعالیت می کند، از کشاورز محلی گرفته تا کشاورزی در مقیاس بزرگ، دارد.

بهبود محصول

بهبود محصول

چه چیزی باعث می شود گیاه محصول سالمی تولید کند؟ همه چیز از ژنتیک گرفته تا مدیریت مرض، بر عملکرد تأثیر می گذارد. کشت بافت به کشاورزان این امکان را می دهد که ژنتیک مورد نظر یک گیاه مادر سالم را در سراسر محصول بازتولید کنند. فرهنگ بافت به چند دلیل انقلابی است:

  • رشد یکنواخت: با حذف حدس و گمان، کشاورز می تواند برداشت و ذخیره سازی را کارآمدتر مدیریت کند. تنوع معمولاً در یک گونه رخ می دهد، اما با این روش های ریز ازدیادی، کشاورزان می توانند این تنوع را از بین ببرند و گیاهان یکسانی را پرورش دهند که دقیقاً به برداشت و مراقبت نیاز دارند.
  • بهبود ژنتیکی: کشاورزان می توانند بارها و بارها از مزایای ژنتیک کامل بهره ببرند. ژنتیکی که محصولات فراوان و گیاهان قوی و مقاوم به بیماری را در کوتاه ترین زمان تولید می کند، بیشترین پتانسیل سود را دارد.
  • ثبات ژنتیکی: کشاورزان می توانند ژنتیک مورد نظر خود را حفظ کرده و خطر از دست دادن صفت ژنتیکی را در طول زمان با استفاده از مخلوط محافظت از گیاه در محصولات از بین ببرند. PPM یک فرمول ضدعفونی کننده موثر است و می تواند با هر بار انتقال به ظروف جدید اعمال شود. این فرمول همچنین اجازه می دهد تا نهال ها عاری از آلودگی باقی بمانند.
  • تولید در طول سال: در ترکیب با آب و هوای کنترل شده، از روش های کشت بافت گیاهی می توان برای رشد گیاهان در هر فصل و در طول سال استفاده کرد. کشاورزی که از روش‌های کشت بافت استفاده می‌کند می‌تواند با افزایش مقدار محصول – چه در مورد کاهو یا موز – و همچنین دفعات برداشت، درآمد خود را افزایش دهد.

مشکلات پیش روی کشاورزان

مشکلات پیش روی کشاورزان

از هر کشاورز بپرسید و او به شما خواهد گفت که همیشه مشکلاتی دارد که باید ریشه کن شود. کشت بافت می تواند مشکلات را با تأثیر بر ریشه های آنها کاهش دهد.

رشد قارچ؟ کم بازده؟ گیاهان بیمار؟ عفونت های ویروسی؟

استفاده از روش های کشت بافت و فرمول استریل کننده تمامی این مشکلات را برطرف می کند.

کشاورزان کشورهای در حال توسعه می توانند از کشت بافت برای بهبود ژنتیک و افزایش عملکرد و تغذیه کشور خود و بهبود صادرات استفاده کنند. در آفریقا، کشت بافت به کشاورزان اجازه می دهد تا برنج های اصلاح شده ژنتیکی را بکارند که در شرایط سخت تر زنده می ماند و عملکرد بالاتری را ارائه می دهد. کشت بافت، سرمایه گذاری ها همچنین در بین پرورش دهندگان موز، به ویژه کسانی که می خواهند مزارع موز عاری از بیماری را تکثیر کنند، محبوب است. علاوه بر این، تولیدکنندگان متخصص در گیاهان زینتی، عجیب و غریب یا کمیاب شناخته شده اند که از روش های کشت بافت برای اطمینان از رشد پایدار گیاه و در نتیجه سود بالا استفاده می کنند.

تولیدکنندگان محصولات بافتی و شاهدانه

تولیدکنندگان محصولات بافتی و شاهدانه

آنچه برای تولید کنف مهم است تکمیل جوانه هاست. چه چیزی باعث ایجاد گیاه “کامل” کنف می شود؟ ژنتیک و خلوص بهینه (بدون فلزات سنگین یا مواد شیمیایی مضر).

با رشد تولید کنف، اهمیت دقت ژنتیکی آشکار شد. با افزایش تحقیقات، ما شاهد مهدکودک های کنف هستیم تا تقاضای بالا را برآورده کنند. تقاضا در بالاترین حد خود قرار دارد و در حال حاضر گزارش‌هایی وجود دارد که صنایع آمریکای شمالی در تلاش هستند تا با تقاضای مصرف‌کننده هماهنگی داشته باشند.

با محبوبیت روزافزون محصولات شاهدانه و شاه بلوط، تولیدکنندگان چگونه با قوانین روزافزون مقابله خواهند کرد؟ پاسخ ساده است؛ با استفاده از کشت بافت. آنها می توانند با تولید هزاران گیاه یکسان و باکیفیت فراتر از انتظارات باشند و تنها چند سلول از گیاه مادر کامل ژنتیکی مورد نیاز است. در حالی که به طور بالقوه هزینه های تکرار کلی را کاهش می دهد (در حالی که مشکلات رایج را حذف می کند).

امروزه هر کشاورزی که به دنبال ارتقای کیفیت محصول خود و افزایش راندمان تولید مثل است، باید روی کشت بافت سرمایه گذاری کند.

کشت بافت

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟