کمپین برای مقابله با انگ پیرامون اختلالات راه اندازی شد


کمپین جدید، #ChangeTheStory، امروز توسط The Hearts Minds and Genes Coalition راه اندازی شد.

تحقیقاتی که امروز منتشر شد نشان می‌دهد که ۱۶ درصد از مردم فکر می‌کنند اختلالات خوردن یک انتخاب است و ۴۴ درصد از مردم فکر می‌کنند که افراد به اختلالات خوردن مبتلا می‌شوند تا بتوانند ظاهر خاصی داشته باشند.

شما به کسانی که مشکل سلامت جسمانی دارند نمی گویید، “شما تصمیم می گیرید اینگونه باشید”، یا “شما فقط پای خود را می شکنید تا حالت خاصی به نظر برسید”، اما با وجود اختلالات خوردن مقدار زیادی از مردم با ننگ مواجه می شوند اختلالات خوردن مربوط به غذا نیست و به تصویر بدن مربوط نمی شود. آنها بیماری های روانی جدی و مبتنی بر بیولوژیک هستند.

وقتی به داستان خودم فکر می کنم، این تصورات غلط است که می تواند به این روایت دامن بزند که مشکلی در من وجود دارد و این تقصیر من است. این روایت‌ها باعث شرمساری می‌شود که مردم را در زمانی که واقعاً به حمایت نیاز دارند، باز می‌دارد.

در حالی که امروزه شاهد هستیم افراد بیشتری در مورد اختلالات خوردن صحبت می کنند، هنوز هم افراد زیادی هستند که در سطح بالایی با اختلال خوردن کار می کنند، که حتی بیشتر از همه در همه سنین، جنسیت ها، نژادها، قومیت ها، فرم ها و وزن های بدن، جنسیت، در معرض دید عموم پنهان است. جهت گیری ها و موقعیت های اجتماعی-اقتصادی.

دکتر اگنس آیتون، رئیس دانشکده اختلالات خوردن در کالج سلطنتی روان‌پزشکان، گفت: «هیچ‌کس اختلال خوردن را انتخاب نمی‌کند. اختلال خوردن می تواند هر فردی را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد و می تواند توسط طیف وسیعی از عوامل از جمله ژن ها، شرایط سلامت روانی یا جسمی و فشار اجتماعی ایجاد شود. لکه ننگ در مورد داشتن یک اختلال خوردن باعث می شود بسیاری از افراد از درخواست کمک در هنگام نیاز به آن جلوگیری کنند. هیچ کس نباید از درخواست کمک خجالت بکشد.

یک اختلال خوردن می تواند اثرات طولانی مدت بسیار جدی بر بدن داشته باشد، اما با درمان، افراد می توانند به طور کامل بهبود یابند. افزایش آگاهی در مورد این موضوع اولین قدم مهم در کمک به مردم برای دریافت کمک مورد نیاز است. اگر فکر می کنید ممکن است اختلال خوردن داشته باشید، با پزشک عمومی خود صحبت کنید تا شما را به یک مشاور متخصص، روانپزشک یا روانشناس ارجاع دهد. همچنین می‌توانید از وب‌سایت NHS Choices دیدن کنید تا از پشتیبانی اضافی از جمله خطوط کمک محرمانه مطلع شوید.

اختلالات خوردن، بیماری جدیدی نیستند و ما شاهد افزایش شدید COVID19 بوده‌ایم، اما برای مدت طولانی پشت همه‌گیری جهانی پنهان شده‌ایم، آن را مقصر همه چیز می‌دانیم، و از آن به عنوان بهانه‌ای برای رسیدگی نکردن به مشکلات مربوط به اختلالات خوردن استفاده می‌کنیم. فوریت. ضروری است که در حال حاضر اطمینان حاصل کنیم که حمایت مناسب برای همه وجود دارد، زیرا هیچ کس نباید در سال ۲۰۲۲ به دلیل اختلال خوردن بمیرد.

#ChangeTheStory در تلاش است تا ننگ و سوء تفاهم پیرامون این بیماری ها را از بین ببرد، و اطمینان حاصل کند که هیچ کس نباید به دلیل رنج بردن از یک بیماری مبتنی بر بیولوژیک شرم یا گناه را تجربه کند و همه باید به موقع به خدمات دسترسی داشته باشند.

رنه مک گرگور، متخصص تغذیه و ورزش و متخصص تغذیه گفت: ما باید تصاویر، روایت‌ها و شیوه‌های مرتبط با اختلالات خوردن را تغییر دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که در سال ۲۰۲۲ یا پس از آن هیچ زندگی دیگری در اثر این بیماری از بین نخواهد رفت.»

سوزان بیکر، نماینده مراقب برای FEAST در بریتانیا، گفت؛ “دسترسی به موقع به درمان مستمر و تخصصی کلید بهبودی از یک اختلال خوردن در هر سن یا مرحله ای است. در حال حاضر، بسیاری از افراد اغلب به دلیل تصورات نادرست در مورد «به نظر رسیدن» یک اختلال خوردن قادر به دسترسی به این درمان نیستند. هیچ نگاهی وجود ندارد – اختلالات خوردن یک بیماری جدی است که از نظر بیولوژیکی تحت تأثیر قرار می گیرد و اغلب در دید آشکار پنهان می شود.

جروم برین، پروفسور ژنتیک روانپزشکی در کینگز کالج لندن می‌گوید: «تحقیق و انتشار آن برای از بین بردن افسانه‌ها و ننگ غیرمفیدی که اختلالات خوردن را احاطه کرده و تأثیرات طولانی‌مدت و مخرب آن‌ها را ترکیب می‌کند، ضروری است. با درک بیشتر در مورد چرایی و چگونگی ایجاد اختلالات خوردن، می‌توانیم تصور جامعه از این شرایط را بهبود بخشیم و امیدواریم افراد بیشتری را قادر به جستجو و دریافت حمایت مورد نیاز خود کنیم.»

ما برای افزایش آگاهی در مورد اختلالات خوردن و اطمینان از دریافت حمایت و درمان مناسب به کمک شما نیاز داریم. لطفاً امروز یک لحظه وقت بگذارید و یک عکس بگیرید و تابلویی را با مضمون #ChangeTheStory در دست گرفته و آن را در رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید! با هم می توانیم اطمینان حاصل کنیم که افراد مبتلا به اختلالات خوردن از حمایتی که شایسته آن هستند برخوردار شوند.

امید را دنبال کنید توییتر و اینستاگرام


اگر به دنبال پشتیبانی از یک مشاور هستید، به دایرکتوری مشاوره مراجعه کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر